Lech - Jagiellonia: Kolejorz nie zagra jako lider ekstraklasy

Autor: Sergiusz Szczepaniak, fot. archiwum
REKLAMA

Po piątkowej wygranej w Lubinie nad miejscowym Zagłębiem Kolejorz wysunął się w tabeli na pierwszą pozycję. Żeby ją jednak ostatecznie utrzymać, musiał zostać spełniony jeden warunek - Legia Warszawa nie mogła wygrać na wyjeździe w meczu przyjaźni ze szczecińską Pogonią.

Niestety, we wczorajszym spotkaniu legioniści pewnie ograli w meczu przyjaźni Pogoń 3:0 po golach Koseckiego i dwóch Ljuboi. Lech spadł więc przez to na drugą pozycję w tabeli.

Kolejne spotkanie Kolejorz rozegra z Jagiellonią u siebie, a następnie pojedzie do Krakowa na mecz z tamtejszą Wisłą. W 11 kolejce poznaniaków czeka jeszcze mecz na wyjeździe z łódzkim Widzewem.

O punkty lechitom szczególnie ciężko będzie w meczu z Wisłą. Krakowianie zajmują obecnie co prawda dopiero 12 pozycję w tabeli ekstraklasy. Mimo jednak ich nie najlepszej gry w ostatnim czasie ciągle jest to groźny i wymagający rywal, który z całą pewnością się szczególnie zmobilizuje na spotkanie z poznaniakami.

Legia w tym czasie zagra z Piastem, a następnie wyjedzie na mecz do Gdańska spotkać się z Lechią. Po tygodniu podejmie u siebie Jagiellonię Białystok.

Terminarz więc nie sprzyja Lechowi. Poznaniacy mają trudniejszych rywali w następnych spotkaniach i będzie im zdecydowanie trudniej o punkty w tych meczach.

Legia z kolei nie powinna mieć większego problemu z pokonaniem swoich rywali i najprawdopodobniej to ona przyjedzie do Poznania na mecz z Lechem jako lider tabeli.

Szczytowe spotkanie naszej ekstraklasy odbędzie się już w 18 listopada o godz. 14.30 i biorąc pod uwagę formę obu zespołów prawdopodobnie to ono zadecyduje, kto zostanie liderem tabeli po tym meczu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA