Czy będzie lodowisko przy Stadionie Miejskim?

Autor: el, Lech Poznań fot. archiwum
REKLAMA

Operator zwrócił się do władz miasta z prośbą o pozwolenie na budowę lodowiska przy ul. Ptasiej za IV trybuną. Jeśli miasto wyrazi zgodę, to będziemy mieć w Poznaniu kolejne sezonowe lodowisko.

- Wszelkie formalności ze strony operatora zostały już zrealizowane, co oznacza, że wybrana jest już firma, zaakceptowany biznes plan oraz finansowanie, jak również przygotowany projekt lodowiska i wypożyczalni sprzętu, która mieścić się będzie tuż obok - mówi Joanna Dzios, rzeczniczka prasowa lecha Poznań.

Tymczasowa konstrukcja o wymiarach 40 m na 20 m będzie zadaszona, dzięki czemu korzystać z niej będzie można w każdych warunkach pogodowych.

- W tej części miasta nie ma takiego obiektu, stąd też w czasie konsultacji społecznych, najwięcej głosów koncentrowało się na potrzebie otwarcia właśnie lodowiska - wyjaśnia Konrad Klecha, dyrektor ds. operacji stadionowych i administracji KKS Lech Poznań S.A. - W ciągu dnia nasza oferta skierowana będzie głównie do szkół, a popołudniami do całych rodzin. Teraz czekamy tylko na decyzję i ruszamy z budową.

Jeżeli operator otrzyma zgodę na realizację tego projektu, to lodowisko czynne będzie już od połowy listopada i aż do połowy marca 2013 roku, czyli przez cztery miesiące.


Codziennie, aż do godz. 22 będzie można tu doskonalić umiejętności jazdy na łyżwach, jak również np. gry w hokeja, gdyż przewidywana jest również możliwość wynajęcia całego lodowiska. Dziennie będzie mogło z niego korzystać do 500 osób.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA