Chopin i Bill Evans na… dwie gitary

Autor: sf, fot. arch. organizatora
REKLAMA

Koncerty gitarowych duetów zawsze cieszyły się wielką popularnością, z pewnością i nie inaczej będzie w środę, 24 października, kiedy to na scenie klubu Blue Note wystąpi dwójka niezwykle utalentowanych gitarzystów - Przemysław Strączek i Teriver Cheung.

Wieczór wypełnią brzmienia z azjatycko-europejskim feelingiem złożone w hołdzie Billowi Evansowi, choć obok jego kompozycji usłyszymy także utwory innych mistrzów – Fryderyka Chopina i Jima Halla.

Przemysław Strączek poznał Teriera Cheunga, nowojorczyka urodzonego w Hong Kongu, na międzynarodowym festiwalu solistów jazzowych w Tajlandii. Jako jedni z siedmiu muzyków zostali zakwalifikowani do finału konkursu. Później była wspólna trasa koncertowa i nagranie płyty.

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition organizowanego przez College of Music, Mahidol University of Salaya, do którego został zakwalifikowany jako jedyny Europejczyk. Jest autorem trzech albumów: „Earthly Room” (2007), „Light & Shadow” (2010) oraz wspomnianego powyżej „Evans”.

Teriver Cheung – jeden z najbardziej obiecujących gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Pochodzi z Hong Kongu, mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Choć związany z muzyką od dzieciństwa, na szerokie wody improwizowanych dźwięków wypłynął w 2011 roku dołączając do kwintetu kontrabasisty Eddie Gomeza (laureata Latin Grammy). Cheung występuje u boku takich postaci jak: Bernard Wright, George Garzone, Billy Drummond i Taylor Eigsti. Grał na wielu prestiżowych festiwalach, koncertował w wielu krajach, ma też na swoim koncie debiutancką płytę „My Nocturn” nagraną ze znakomitymi nowojorskimi muzykami dla wytwórni Tipping Records.

Przemysław Strączek & Teriver Cheung - promocja płyty Evans.

24 października (środa), godz. 20.00.

Bilety w cenie: 25 zł (miejsca siedzące) i 20 zł (wejściówki) do nabycia w biurze klubu oraz w CIM-ie.

Miejsce: Blue Note Jazz Club, ul. T. Kościuszki 76/78 (gmach CK Zamek).

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA