Warta Poznań - Polonia Bytom: czy Zieloni podniosą się po porażce z Flotą?

Autor: Sergiusz Szczepaniak, fot. arch. Warta Poznań
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę o godz. 14 Warta Poznań podejmie u siebie zespół Polonii Bytom. Jeśli Zieloni nie zdobędą w tym meczu trzech punktów, prawdopodobnie będą mogli ostatecznie zapomnieć o awansie w tym sezonie.

Teoretycznie poznaniacy nie powinni mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów w tym spotkaniu. Piłkarze z Bytomia zajmują w tabeli ostatnią pozycję. W dotychczasowych dwunastu meczach nie odnieśli oni nawet zwycięstwa notując zaledwie cztery remisy i aż osiem porażek.

Oprócz fatalnego bilansu punktowego goście z Bytomia mają również fatalny bilans bramkowy. Zawodnicy Polonii w obecnym sezonie zdobyli zaledwie osiem bramek tracąc przy tym, aż dwadzieścia trzy gole.

Zielonym do miejsca gwarantującego awans brakuje obecnie dziesięciu punktów. Wydaje się to dużą stratą, jednak pierwsza liga jest tak nieprzewidywalna, że seria zwycięstw jednego zespołu może spowodować całkowite przestawienia w tabeli. Warciarze bliscy zdobycia punktów byli już przed tygodniem w meczu z liderem zespołem Floty Świnoujście, jednak tam w ostatnich minutach stracili bramkę, która zadecydowała ostatecznie o ich porażce.

W spotkaniu z Polonią Zieloni powinni dominować od początku do końca spotkania i ostatecznie zdobyć pewne trzy punkty. Każdy inny scenariusz będzie dla piłkarzy z Poznania porażką.

Warcie w tym sezonie również nie wiedzie się zbyt dobrze. Dziesiąta pozycja w tabeli i zaledwie piętnaście punktów z całą pewnością nie zadowala pani prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej zwłaszcza, że przed sezonem Zieloni mieli apetyt na awans.

Mimo nie najlepszych wyników podobać może się gra poznaniaków, którzy na boisku wcale nie prezentują się źle. Brakuje tylko wyników... Ostatnio w grze poznaniaków widać jednak pewien progres, dzięki któremu przed niedzielnym spotkaniem wszyscy kibice Warty mogą być optymistami.

Mecz z Polonią Bytom Zieloni rozegrają już w tę niedzielę o godz. 14 na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Niestety tym razem transmisji z tego spotkania w telewizji nie będzie.

Warto przypomnieć, że na to spotkanie za darmo mogą wejść wszyscy studenci - wystarczy, że przy punkcie sprzedaży biletów okażą ważną legitymację studencką (w przypadku zapełnienia sektora przeznaczonego dla studentów kolejne bilety będą sprzedawane według normalnego cennika).

Bilety normalne na to spotkanie kosztować będą 15 zł, ulgowe - 8 zł, studenckie - 10 zł.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA