AZS UAM ma nowego zawodnika

Autor: Norbert Kowalski, fot. Mateusz Kina
REKLAMA

Damian Schulz został nowym graczem Akademickiego Klubu AZS UAM  Poznań. Zawodnika wypożyczono z Trefla Gdańsk. Klub podjął również kwestię udziału akademików w Pucharze Polski. 

Nowy nabytek UAM-u jest byłym graczem między innymi Jokera Piła oraz Trefla Gdańsk, w którym spędził ostatni sezon.

– Jest to zawodnik z dużym potencjałem i mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy osiągnie odpowiedni poziom sportowy i pomoże nam skutecznie walczyć w pierwszej lidze – ocenił nowego podopiecznego trener Damian Lisiecki.

– Jeden z powodów dla których przyszedłem do AZS-u to osoba Damiana Lisieckiego, który jest bardzo dobrym szkoleniowcem i pomoże mi poprawić swoje umiejętności. Druga kwestia to możliwość grania w pierwszym składzie, a nie siedzenia na ławce rezerwowych – wyjaśnił decyzję o przybyciu do AZS-u Damian Schulz.

W poprzednich zespołach Damian wystawiany był przede wszystkim na przyjęciu i ataku, co czyni go wszechstronnym zawodnikiem. Jednak trener Lisiecki jednoznacznie stwierdził, iż planuje ustawiać Damiana w ataku, dzięki czemu będzie miał większe pole manewru w tej formacji.

Na spotkaniu poruszono także temat udziału akademików w tegorocznej edycji Pucharu Polski.

– Dotychczas nie występowaliśmy w Pucharze Polski, gdyż nie widziałem sensu udziału drugoligowego zespołu w tych rozgrywkach. Obecnie uważam, że jest to uzasadnione. Zmierzymy się z drużyną z Będzina i na jej prośbę mecz rozegramy w niedzielę, 4 listopada po sobotnim meczu ligowym. Gdyby udało się wygrać jest szansa, że zobaczylibyśmy w Poznaniu zespół z PlusLigi – uzasadnił swoją decyzję Damian Lisiecki.

Klub poinformował także o otwartych treningach dla mediów. W każdy wtorek i czwartek w godzinach 9.30-11.00 oraz 15.30-17.00 dziennikarze będą mogli przyjść na trening akademików.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA