Grupa Małe Instrumenty zagra na Scenie na Piętrze

Autor: sf, fot. arch. zespołu
REKLAMA

Estrada Poznańska zaprasza na koncert promujący od dawna oczekiwany trzeci album długogrający grupy Małe Instrumenty.

Po utworach Antonisza i Chopina, których kompozycje gościły na pierwszych dwóch płytach zespołu, przyszła kolej na pierwszy krążek z utworami założyciela zespołu Pawła Romańczuka. 

„Zamykam oczy. Przydrożna kuźnia małych instrumentów, których jest bezlik. A ściany jej koronkowe, kruche, złożone z kart długoletnich lektur. A wśród nich awangarda rocka, kobajański fenomen Zeuhl, pół tony rzeźby elektro-akustycznej i 100 000 nut uciesznej muzyki francuskiej w kaszkiecie. Spoceni kowale posapują mrucząc gniewnie. Problemat chemii w środowisku fizyki. Wtem znikąd pojawia się tłustawy pancernik i jak gdyby nigdy nic, grzebie nosem w mrowisku. Mrówki robią mu kuku. Bociany spacerują po desce stołowej, na odpust przyjechał sam Ennio M. Przez szpary między deskami widzę stertę pianin przykrytą dziurawym garniturkiem komunijnym. Gdzie mieszkają lwy? O co tu chodzi? Podwinięte rękawy, w cichości ducha pilne stukanie przekuwanych stopów co by uzyskać ten splot jedyny. Wystrój kuźni jest karkołomny, wręcz utopijny. Bagatela. Nagranie z Rogalowa Analogowego, wyniesione przez Piotra Nykiela. Wasze zdrowie. Wojcek Czern.”

W składzie: Paweł Romańczuk, Maciej Bączyk, Tomasz Orszulak, Marcin Ożóg, Jędrzej Kuziela oraz gościnnie Andrzej Załęski, którzy wzorem mistrzów dawnych i niedawnych przemieniają chemię w fizykę, a fizykę w chemię, do słuchaczy należy bogata reszta…

Estrada Poznańska (Scena na Piętrze), 19 października, godz. 20.00

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie Estrady Poznańskiej, Centrum Informacji Miejskiej oraz na ebilet.pl

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA