T.Love wraca do korzeni w… Blue Note

Autor: sf, fot. Greg Adamski
REKLAMA

Dowodzony przez Muńka Staszczyka zespół w ciągu ostatnich lat wiele razy odwiedzał Poznań – najczęściej jako gwiazda na wielkich koncertach i festiwalach. Tym razem T.Love promować będzie swoją pierwszą od 6 lat studyjną płytę i zagra… w klubie Blue Note.

Jesienią 2012 T.Love wyrusza w wielką klubową trasę koncertową w czasie której przedstawi publiczności swoją pierwszą od sześciu lat studyjną płytę. Dwupłytowe wydawnictwo zatytułowane „Old is Gold” ukaże się na rynku 16 października, a już niecałe dwa tygodnie później sami sprawdzimy, jak 22 piosenki – napisane w ciągu ostatnich czterech lat – zabrzmią na żywo w klubie Blue Note.

„Old Is Gold” to próba pokazania słuchaczom źródeł rock’n’rolla. Jak mówi Muniek „jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie”. „Old is Gold“ to po polsku „stare ale jare“ – dlatego muzycy postanowili wziąć się za bary z takimi gatunkami, z którymi nie mieli do tej pory zbyt wiele wspólnego.

Album oparty jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown.

Nagrywano go 'po staremu' na analogową taśmę w studiach: S3 i S4 oraz w Rogalowie Analogowym, metodą z lat 50., kiedy to zespoły rejestrowały swoje piosenki grając w jednym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek separacji instrumentów. To pomogło T.Love cofnąć się w czasie i wrócić do źródeł muzyki rock'n'rollowej.

A jak na żywo będą brzmieć te wszystkie kompozycje? Będziemy mogli się o tym przekonać już w poniedziałek, 29 października, w klubie Blue Note Jazz Club.

T.Love: 29 października (poniedziałek), Blue Note Jazz Club, bilety: 35/45 zł – do nabycia w klubie i Centrum Informacji Miejskiej.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA