13. Poznań Maraton przebiegł przez miasto

Autor: S. Szczepaniak, el fot. L. Łada
REKLAMA

Trzynastą edycję poznańskiego maratonu im. Macieja Frankiewicza wygrał Kenijczyk Edwin Yator. Na metę dobiegł w czasie dwóch godzin i szesnastu minut. Nie udało mu się więc pobić rekordu maratonu.

Zaraz za Kenijczykiem na metę, która była w tym roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich dobiegł kolejny Kenijczyk Edwin Kirui, a trzecie miejsce zdobył Polak Adam Draczyński. Najlepsza z kobiet była Białorusinka Swietłana Kouhan.

- Biegło mi się dobrze, a sam maraton uważam za dobrze przygotowany - powiedział zwycięzca po dotarciu do mety.

W tegorocznym maratonie pobiegło 5700 uczestników.  Wszyscy przed biegiem wzięli udział w rozgrzewce, po której wyruszyli na ponad 42-kilometrową trasę. Z numerem 1 tradycyjnie pobiegł Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Zawodnicy biegli nie tylko w tradycyjncyh strojach biegaczy. Można było zobaczyć... Spartan w pełnym umundurowaniu, rodziców biegnących z dziećmi w wózkach, księdza w sutannie, miłośników psów biegnących ze swoimi pupilami i tradycyjnie Drużynę Szpiku w pełnym składzie. W tym roku nie biegła Kasia Bujakiewicz - podczas treningu do maratonu potracił ją samochód i uszkodziła kolano. Ta kontuzja uniemożliwiła aktorce start w maratonie w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA