Zwiedzaj Poznań z przewodnikiem. Za darmo!

Autor: el, popoznaniu.pl, fot. archiwum
REKLAMA

Ponieważ akcja darmowych wycieczek po Poznaniu, które były organizowane w Poznaniu podczas wakacji, okazała się sukcesem, jej pomysłodawcy zapraszają na ciąg dalszy. Pierwsza wycieczka już 13 października!

Pomysłodawcami akcji są przewodnicy miejscy z grupy PoPoznaniu.pl. To właśnie oni od początku czerwca zorganizowali prawie 50 darmowych spacerów po Starym Mieście, w których wzięło udział 750 osób. Poznań zwiedzali nie tylko mieszkańcy czy turyści z Polski, ale także osoby z tak odległych państw świata jak Meksyk, Australia, Malezja, Indie oraz Chiny.

Tradycja „darmowych wycieczek” przywędrowała z Europy Zachodniej, są one popularne np. w Rzymie, Pradze czy Budapeszcie.
– Turyści byli bardzo zadowoleni z wycieczek. Wielu z nich mówiło, że z takim rodzajem zwiedzania spotkali się w Polsce po raz pierwszy – mówi Anna Basińska, przewodnik z grupy PoPoznaniu.pl. - Zaskoczyła nas także liczba poznaniaków biorących udział w naszych spacerach. Okazuje się, że mieszkańcy stolicy Wielkopolski są żądni wiedzy o swoim mieście i chcą na nie spojrzeć z innej perspektywy. Często po wycieczce spotykaliśmy się z pytaniem czy za tydzień trasa będzie inna i postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Darmowe wycieczki zakończyły się w ostatnią niedzielę września. To jednak nie koniec atrakcji, jakie przewodnicy szykują dla poznaniaków i turystów.
- Od października rozpoczynamy cykl comiesięcznych spacerów tematycznych po nieco mniej znanych fyrtlach Poznania – zdradza Jarosław Redliński, przewodnik miejski. – Wycieczki będą odbywać się zwykle w drugą sobotę miesiąca, w tym roku zajrzymy na Jeżyce, Łazarz oraz poszukamy śladów Powstania Wielkopolskiego.

Wycieczki odbywać się będą niezależnie od pogody i ilości uczestników. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, wystarczy przyjść na miejsce rozpoczęcia spaceru, znaleźć przewodnika i rozpocząć odkrywanie Poznania. Wycieczki nie są finansowane przez żadną instytucję, dlatego podobnie jak podczas wakacji na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem. Oczywiście jeśli wycieczka się spodoba...

Pierwsza z jesiennych wycieczek rozpocznie się 13 października o 11 na Lejku Łazarskim, skąd podróżnicy wyruszą tropami Starego Marycha.  10 listopada chętni będa mogli zwiedzić Jeżyce podczas wycieczki „Na tropie Borejków” - spotkanie przy fontannie w Parku Mickiewicza - a 8 grudnia wybrać się "Śladami Powstania Wielkopolskiego” - spotkanie schody do ratusza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA