Warta Poznań powalczy z Flotą Świnoujście

Autor: Sergiusz Szczepaniak, fot. B. Paczkowski
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę 14 października o godz. 12.30 Warta Poznań zmierzy się na wyjeździe z liderem I ligi - zespołem Floty Świnoujście.

Gospodarze tego meczu zajmują w tabeli pierwsze miejsce z dorobkiem 31 punktów w 11 spotkaniach. W dotychczasowych meczach piłkarze z Świnoujścia odnieśli 10 zwycięstw i zanotowali zaledwie jeden remis. Czy Warciarze są w stanie przerwać ich serię spotkań bez porażki?

Z całą pewnością nie ułatwi tego sytuacja kadrowa Zielonych. Za kartki w zespole gości będą musieli pauzować Maciej Mysiak i Wojciech Trochim. Szczególnie brak tego ostatniego będzie z całą pewnością zauważalny. Niepewny jest również występ Tomasza Magdziarza, jednak ostateczna decyzja w jego sprawie zapadnie dzisiaj wieczorem.

Poznaniacy jadą nad polskie wybrzeże podbudowani ostatnim pewnym zwycięstwem (chociaż po słabej grze) z zespołem Termalici. Chociaż Warta ostatnio zaczęła wygrywać, to jednak przedsezonowe oczekiwania były zdecydowanie wyższe. Dziesiąta pozycja w tabeli i 15 punktów z pewnością nie satysfakcjonują nikogo w Poznaniu.

Najbliższy mecz jest szczególnie ważny dla poznaniaków jeszcze z jednego powodu. Chociaż marzenia o awansie wydawały się już w tym sezonie całkowicie nierealne, to ewentualne zwycięstwo w najbliższym spotkaniu może sprawić, że Zieloni znowu zaczną się liczyć w stawce. Do drugiego miejsca w tabeli Warciarzom brakuje zaledwie dziewięciu punktów, więc nie wszystko jeszcze stracone, biorąc pod uwagę nieprzewidywalność I ligi.

Aby jednak znów się liczyć w walce o awans Zieloni muszą w tym spotkaniu zdobyć trzy punkty. Zadanie wydaje się niesamowicie trudne, jednak ostatni mecz z Termalicą pokazał, że poznaniacy potrafią grać z zespołami, które są wyżej w tabeli.

Mecz z Flotą Świnoujście już w najbliższą niedzielę (14 października) o godz. 12.30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Orange Sport. Obyśmy byli świadkami kolejnego zwycięstwa Warty...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA