Linie turystyczne 0 i 100 kończą sezon - Maltanka jeszcze nie

Autor: el, MPK, fot. archiwum
REKLAMA

Jeśli chcielibyście jeszcze przejechać się turystycznym tramwajem lub autobusem - to musicie się pospieszyć. Sezon linii turystycznych ma się ku końcowi - 29 i 30 września po raz ostatni będzie się można wybrać na wycieczkę.

Zabytkowym tramwajem można się przejechać w sobotę 29 września o godzinie 17 i 19 oraz na nocną wycieczkę „Poznaj Poznań nocą” o godz. 21. Natomiast w niedzielę 30 września podróżować będzie można ulicami Poznania o godzinie 13 oraz 15 - odjazdy z ul. Gajowej.

Podróżującym tradycyjnie towarzyszyć będzie komentarz krajoznawczy opisujący mijane obiekty oraz przybliżający historię miasta, będzie można poznać również historię poznańskich tramwajów oraz zwiedzić Muzeum Komunikacji. Odpowiedni klimat i oprawę zapewnią członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, ubrani w historyczne mundury tramwajarskie.

Autobus nr 100 również wyrusza z Gajowej i jedzie przez Stare ZOO, Stary Rynek, Ostrów Tumski, Kolejkę Parkową Maltanka, Termy Maltańskie, Nowe ZOO czy Cytadelę. Na trasie spotkać będzie można zabytkowego Jelcza RTO czyli popularnego „Ogórka”, Ikarusa, Jelcza Pr 110 lub DAFa MB 200.
Bilety w cenie 3 zł ulgowy i 4 zł normalny dostępne będą u konduktora w pojeździe.

Maltanka na szczęście będzie jeździła dłużej, bo jeszcze w trzy październikowe weekendy: 6-7, 13-14 oraz 20–21. Kursy odbywać będą się zgodnie z weekendowym rozkładem jazdy (od 10 do 18 co 30 minut).
Za bilet ulgowy w jedną stronę zapłacimy 4 zł, cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 6 zł. Bilety rodzinne (5 osób w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe) w cenie 18 zł za przejazd w jedną stronę.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA