Warta Poznań - Kolejarz Stróże 4:0

Autor: S. Szczepaniak, fot. Warta Poznań

We wczorajszym meczu piłkarze Warty Poznań pokonali zespół Kolejarza Stróże 4:0. Gole dla Zielonych strzelili Trochim, Grzeszczyk oraz Pawłowski (dwie).

Spotkanie od początku było dość nudne. Akcja toczyła się w obrębie środka boiska. Przez pierwsze dziesięć minut na murawie nie działo się nic wartego podkreślenia. Dopiero w 11 minucie mogliśmy oglądać pierwszą groźną akcję w meczu: po jednym z ataków piłkarzy gości gospodarze wyszli z kontratakiem. Niestety, bardzo dobrze zapowiadajacą się akcję popsuł fatalnym strzałem Tomasz Magdziarz.

Przez kolejne minuty mecz robił się coraz bardziej nudny, a na trybunach było coraz chłodniej. Dopiero w 21 minucie piłkarze Warty przeprowadzili jakiś ciekawszy atak zakończony strzałem Grzeszczyka - niestety, niecelnym. Cztery minuty później Warta wyszła jednak na prowadzenie. Strzelcem bramki był Pawłowski, który strzałem głową pokonał broniącego w tym meczu w zespole gości Forenca.

Zaraz po wznowieniu gry znowu przed szansą stanął Pawłowski, jednak tym razem bramkarz Kolejarza popisał się dobrą interwencją. Kibice, którzy już zaczęli wierzyć, że zacznie się lepsze widowisko, w następnych minutach przeżyli gorzki zawód. Kolejne minuty upływały, a na boisku nie działo się nic ciekawego (dodatkowo zaczęło dość intensywnie padać).

Kolejna groźna akcja, niestety pod polem karnym Warty, nastąpiła dopiero w 37 minucie. Fatalny błąd popełnił bramkarz poznaniaków Adrian Lis, który wychodząc do dośrodkowania minął się z piłką, a ta nieznacznie minęła słupek bramki Zielonych. Warta jeszcze kilka razy próbowała atakować bramkę rywali, jednak nie przyniosło to efektu w postaci bramki.

Po pierwszej połowie kibice klubu z Poznania mogli być w miarę zadowoleni. Co prawda Warta nie grała wielkiego meczu, jednak prowadziła, a w obecnej sytuacji to punkty w tabeli są dla niej najważniejsze.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Znowu było nudno, a piłkarze walczyli głównie w środku boiska. Co prawda Zieloni mieli optyczną przewagę, ale niestety niewiele z niej wynikało. W 52 minucie przeprowadzili jednak ładną akcję, po której groźnie głową na bramkę gości uderzył Grzegorz Bartczak.

Nie minęły trzy minuty, a kibice przy Drodze Dębińskiej mogli się cieszyć z gola - wynik zmienił się na 2:0. Wojciech Trochim fantastycznym uderzeniem z ok. 30 metrów przymierzył w okienko bramki Forenca, który mógł tylko patrzeć, jak piłka wpada do bramki.

Dwie minuty po wznowieniu gry poznaniacy podwyższyli na 3:0. Trochim groźnie uderzył na bramkę Kolejarza, bramkarz jednak odbił jego strzał. Przy dobitce Grzeszczyka nie mógł już jednak nic zrobić.

Strata trzeciej bramki wyraźnie podłamała piłkarzy gości. Przestali przeprowadzać ataki właściwie oddając pole Warcie - jakby czekając na czwartą bramkę.

I w 69 minucie doczekali się. Pawłowski pięknie się złożył do strzału i z woleja podwyższył wynik na 4:0. Po zdobytej bramce Zieloni cofnęli się nieco na własną połowę oddając inicjatywę Kolejarzowi. To mogło się szybko zemścić. W 74 minucie meczu w polu karnym poznaniaków zrobiło się groźnie, ostatecznie jednak piłkę z linii bramkowej gospodarzy wybił Grzeszczyk ratując Zielonych przed utratą gola.

Po tej akcji nie oglądaliśmy w meczu już nic ciekawego. Wynik był dużo lepszy niż gra zespołu z Poznania. Warta zaczęła naprawdę ładnie prezentować się dopiero przy wyniku 3:0, z drugiej jednak strony Zieloni potrzebują teraz przede wszystkim punktów, a trzy zdobyte w tym meczu pozwolą im się znacząco przesunąć wzwyż tabeli. Wynik jest również dobrym prognostykiem przed wtorkowym meczem z Wisłą Kraków w Pucharze Polski.

Bramki: Trochim (55'); Grzeszczyk(57'); Pawłowski (24' i 68')

Kartki: Trochim; Marciniak - Arłukowicz

Warta: Lis - Bartczak; Bartkowiak; Ciach; Kosznik - Marcniak; Magdziarz; Grzeszczyk; Trochim - Pawłowski - Bartoszak

Kolejarz: Forenc - Gryźlak; Szufryn; Markowski; Pietrzak - Wolański; Stefanik; Arłukowicz; Giesa; Nitkiewicz - Kowalczyk

Zmiany:
Warta: 57' Jakóbowski za Bartoszaka ; 70' Ngamayama za Trochima ; 78' Trojanowski za Pawłowskiego
Kolejarz: 35' Pieczara za Kowalczyka ; 59' Michalik za Arłukowicza ; 63' Gajtkowski za Pietrzaka