Z lampionami na Trakcie

Autor: el, Trakt, fot. archiwum
REKLAMA

Centrum Turystyki Kulturowej Trakt zaprasza do udziału w akcji, podczas której na Ostrowie Tumskim wzajemnie przenikać się będą światło i mrok - a to tylko jedna z wielu atrakcji.

By uczestniczyć w atrakcjach podczas VII Weekendu z Historią, przyda się lampion, najlepiej własnoręcznie zrobiony. Nic lepiej niż on nie rozjaśni ciemności... Jeśli ktoś nie umie takiego zrobić, może wziąć udział w warsztatach, i to już dziś.

Zapraszamy również do wspólnego tworzenia lampionów:
• w sobotę 22.09. w godz. 11-14 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1)
• w sobotę 29.09. w godz. 16-20 w namiocie Traktu Królewsko-Cesarskiego na Ostrowie Tumskim (w czasie VII Weekendu z Historią)
Uczestnicy warsztatów będą mogli skorzystać z materiałów plastycznych zapewnionych przez organizatora. A gotowe lampiony trzeba będzie przynieść wieczorem w sobotę 29 września na Ostrów Tumski i wziąć udział w wyjątkowej akcji oświetlania poznańskiej wyspy skarbów!

22 września czeka chętnych jeszcze jedna atrakcja: niepowtarzalna szansa sfotografowania się z wielkimi historycznymi postaciami sprzed 1000 lat. O godzinie 19 pojawią się na Starym Rynku Mieszko I, Dąbrówka oraz biskup Jordan. Będą świecić - w dosłownym tego słowa znaczeniu - i zachęcać poznaniaków do udziału w Weekendzie z Historią.

Dalsza część odkrywania skarbów Ostrowa Tumskiego nastąpi 29 września. O godzinie 20, gdy już wszyscy odkrywcy pojawią się na placu ze swoimi lampionami, rozpocznie się spektakl Luminaria. Na  placu katedralnym pojawią się raz jeszcze wielkie gwiazdy Ostrowa Tumskiego: Mieszko I, Dąbrówka, Przemysł II, Jan Lubrański i Edward Raczyński. Podczas spektaklu - prezentacji poszczególnych postaci, główną rolę odegra światło. Po zakończeniu widowiska zapadnie na Ostrowie Tumskim ciemność - zgasną latarnie uliczne i iluminacja katedry. Mrok rozświetlać będą tylko lampiony.

Tego samego dnia o 20.45 będzie można wziąć udział w kolejnej Zmrocznej Wycieczce. Tym razem dowiemy się, dlaczego władze pruskie aresztowały arcybiskupa Ledóchowskiego, gdzie odnaleziono skradzione bezcenne płyty nagrobne z katedry i dlaczego Edward Raczyński popełnił samobójstwo?  Początek wycieczki przy kościele NMP.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA