Oman oczami Polki

Autor: sf, fot. S. Furmaniak
REKLAMA

W klimatycznej przestrzeni restauracji Kukania Kraina Smaków, w Starych Koszarach, odbył się jedyny w Polsce wernisaż fotografii artystki z Omanu. (Zobacz zdjęcia).

Sarah Wanda Topolska Al-Shanfari, na co dzień mieszkająca i tworząca w Omanie, przyjechała do Europy ze swoją niezwykłą kolekcją zdjęć ukazujących jej fascynację kulturą i życiem codziennym Arabów. Po wystawie w Londynie i Berlinie, to właśnie Poznań miał zaszczyt gościć artystkę z Bliskiego Wschodu.

Oprócz prezentacji zdjęć, dyskusji na temat okoliczności ich powstania i inspiracji, pojawiło się wiele pytań do artystki, dotyczących między innymi jej funkcjonowania jako Europejki w specyficznej kulturze arabskiej. Pani Sarah odpowiadając na pytania zgromadzonych gości, obaliła wiele mitów dotyczących pozycji i traktowania kobiet w świecie arabskim.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był premierowy pokaz strojów zaprojektowanych przez panią Sarah Wandę, stworzonych z jednego kawałka materiału, bez cięcia i szycia. Oficjalna promocja jej nowatorskiej kolekcji rozpoczyna się w przyszłym miesiącu, zaraz po powrocie artystki do Omanu.

Restauracja Kukania ugościła wszystkich przybyłych na wernisaż winem oraz przekąskami własnego pomysłu. Fotografie można oglądać i kupować do końca miesiąca w Kukanii przy ul. Wojskowej 4 w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA