Już w niedzielę Lech Poznań zagra z Pogonią Szczecin

Autor: S. Szczepaniak, fot. archiwum
REKLAMA

Spotkania tych dwóch drużyn - Lecha Poznań i Pogoni Szczecin - zawsze miały dodatkowy smaczek. Kibice obu zespołów nigdy bowiem nie przepadali za sobą. Dla wielu fanów Kolejorza tylko spotkania z Legią Warszawa są ważniejsze w rozgrywkach.

W obecnym sezonie drużyna ze Szczecina zgromadziła na koncie sześć oczek w czterech spotkaniach. W tabeli zajmuje szóstą pozycję. Portowcy zaczęli od efektownego zwycięstwa na początku sezonu 4:0 z Zagłębiem Lubin. Potem było już jednak gorzej: dwie porażki sprowadziły Pogoń na ziemię. Kolejne trzy oczka udało im się zdobyć dopiero w ostatniej kolejce w meczu z Wisłą Kraków. Dokonali jednak tego dzięki dużej pomocy ze strony sędziego.

Lech w obecnym sezonie punktuje dużo lepiej. W czterech dotychczasowych spotkaniach zaliczył trzy zwycięstwa i jeden remis, chociaż styl, w jakim tego dokonali, pozostawia wiele do życzenia. Martwić może zwłaszcza nie najlepsza skuteczność pozniaków przed polem karnym rywali.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener poznaniaków Mariusz Rumak ostrzegał przed naszymi niedzielnymi rywalami podkreślając, że Portowcy mają w tym sezonie dobry zespół. Bez względu na to, co mówi jednak trener, każdy inny wynik niż zwycięstwo Kolejorza będzie odebrany w Poznaniu jako duża porażka.

Trener odniósł się również do dyspozycji Jakuba Wilka stwierdzając, że ciągle nie widzi tego piłkarza u siebie w składzie głównie ze względu na słabą szybkość zawodnika. Dostrzega jednak jego zaangażowanie w treningi i nie wyklucza dawania mu kolejnych szans w meczach. Duże szansę na załapanie się do osiemnastki meczowej ma z kolei Piotr Reiss, który co prawda nie ma jeszcze sił na całe 90 minut, jednak jego forma jest coraz wyższa.

Spotkanie z Pogonią już w najbliższą niedzielę 23 września. Początek o godz. 17.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA