Warta Poznań spotka się z Kolejarzem Stróże

Już w najbliższą sobotę 22 września o 16 na stadionie przy Drodze Dębińskiej odbędzie się mecz Warty Poznań z Kolejarzem Stróże. Zieloni w tym meczu będą próbowali zrehabilitować się po wczorajszej porażce z Bogdanką Łęczna (1:3).

Na konferencji prasowej trener Warty Czesław Owczarek zwrócił uwagę na problem, jakim dla poznianiaków są stałe fragmenty gry. Wyznał też szczerze, że pierwsze 45 minut w meczu z Łęczną były jego najgorszymi, odkąd przejął Wartę.

Chociaż gra poznańskiego zespołu nie wygląda tragicznie, to jednak do doskonałości poznaniakom też daleko. Martwi zwłaszcza słaba postawa obrońców, którzy w ostatnich trzech meczach dopuścili do utraty aż dziewięciu bramek. Trener zdaje sobie z tego jednak sprawę i już zapowiedział zmiany w składzie na spotkanie z Kolejarzem.

Obecnie Warta zajmuje w tabeli dopiero 13 miejsce, a to z pewnością nie jest szczytem marzeń prezes Izabelli Łukomskiej – Pyżalskiej. Jednak pani prezes sama dzisiaj przyznała, że nie zakłada już awansu w tym sezonie do ekstraklasy. Podkreśliła jednak, że trener w dalszym ciągu nie stracił jej zaufania.

Wciąż nie wiadomo, czy do najbliższej soboty wykuruje się Wojciech Trochim, który ostatnio pokazał się z dobrej strony. Kontuzjowany jest też Grzegorz Bartczak, jednak jego występ w sobotnim meczu raczej nie jest zagrożony.

Nasz najbliższy rywal w poprzedniej kolejce pokonał ŁKS 2:1, wcześniej rozbił Dolcan Ząbki aż 4:1. W tabeli zajmuje obecnie piąte miejsce z 13 punktami. Czy poznaniakom uda się przerwać jego serię zwycięstw? Z pewnością będą musieli popracować na skutecznością, ponieważ w ostatnich meczach marnowali wiele dogodnych sytuacji. Problemem pozostaje również defensywa, Zieloni w tym sezonie stracili już 14 bramek (tylko trzy zespoły są od nas w tym “lepsze”).

Mecz z Kolejarzem już w najbliższą sobotę (22 września) o godz. 16 na stadionie przy Drodze Dębińskiej.