Lech Poznań ma akademię! Piłkarską

Autor: el, Lech Poznań fot. Lech Poznań
REKLAMA

6 pełnowymiarowych boisk trawiastych, boisko z nawierzchnią syntetyczną, hala sportowa oraz kompleksowa odnowa biologiczna w hotelu Olympic, z saunami i jacuzzi - tak wygląda otwarta dziś Piłkarska Akademia Lecha Poznań.

Wychowankowie Akademii mają wyłącznie do swojej dyspozycji wydzielone piętro w internacie we Wronkach, a każdy z pokoi przeszedł remont generalny. Wysoka jakość infrastruktury sportowej, której pozazdrościć może niejedna seniorska drużyna oraz zaplecze socjalno-mieszkaniowe sprawia, że Akademia Lecha Poznań jest pierwszą tak profesjonalną i tak kompleksowo przygotowaną do opieki nad młodym zawodnikiem akademią piłkarską w Polsce.

- Akademia to nie tylko doskonała infrastruktura sportowa, z której na co dzień korzystać będą jej wychowankowie, ale przede wszystkim niemal 24-godzina opieka trenerów, fizjoterapeutów, lekarzy, dietetyków i wychowawców nad wychowankami - mówi Marek Śledź, dyrektor Akademii Lecha Poznań. - Szkoła jest równie ważna jak trening, a zaangażowanie na boisku nie zrekompensuje nieodrobionych zadań domowych. Chcemy poprzez Akademię wychować dobrych i twardo stąpających po ziemi młodych ludzi, którzy poradzą sobie w życiu nawet wówczas, gdy nie będzie im pisana piłkarska kariera.

Na potrzeby szkoły opracowywany jest nowatorski program edukacyjny dla klas sportowych, w których uczyć się będą wychowankowie Akademii. Poza tradycyjnymi zajęciami przygotowującymi do egzaminu dojrzałości, młodzi piłkarze będą mogli skorzystać z indywidualnych ścieżek nauczania, dzięki czemu będą mogli w przyszłości pozostać przy piłce, gdyż należy mieć świadomość tego, że nie każdemu z nich dane będzie zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Szkolenie dzieci i młodzieży to od wielu lat jedna z priorytetowych działalności Lecha Poznań – mówi Piotr Rutkowski, członek zarządu ds. sportu KKS Lech Poznań. - Bowiem obok scoutingu ma się ona przyczyniać do stałego wzmacniania pierwszego zespołu. Jako klub byliśmy prekursorami wielu działań, które przyczyniły się do profesjonalizacji oraz podniesienia standardów pracy z młodymi piłkarzami. Od lat organizujemy największy w tej części Europy turniej dla dzieci i młodzieży Lech Cup U-12, a od dwóch lat również konferencję Lech Conference dedykowaną wszystkim tym, którzy na co dzień współpracują z młodzieżą. Wiemy jak ważne są przejrzyste struktury oraz spójność systemu szkolenia, dlatego z dumą prezentujemy dziś Państwu Akademię Lecha Poznań, która jest filarem i wizytówką tego systemu w Wielkopolsce.

Uroczystego otwarcia na płycie boiska dokonał m.in. Paweł Kowzan, starosta powiatu szamotulskiego oraz Jacek Rutkowski, prezes Rady Nadzorczej KKS Lech Poznań, bez wsparcia których nie powstałby ten imponujący ośrodek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA