Jesse Cook z nową płytą w Poznaniu

Autor: sf, fot. Hovsep Kevorkian, Bartek Sadowski
REKLAMA

„The Blue Guitar Sessions”, ósma studyjna płyta Jesse Cooka jest już dostępna w polskich sklepach muzycznych. Premierowe wykonania utworów z tego krążka będzie można usłyszeć na żywo już w najbliższy piątek, podczas koncertu Cooka w Poznaniu.

„The Blue Guitar Sessions” zapowiadana była jako najbardziej nastrojowa i osobista płyta w dyskografii Cooka. Artysta stworzył ją pod wrażeniem twórczości Adele, która posługując się bardzo prostymi środkami stworzyła jedną z najpiękniejszych płyt ostatnich lat. „The Blue Guitar Sessions” utrzymana jest w podobnym klimacie. Znajduje się na niej 14 utworów, do nagrania których Jesse Cook zaprosił między innymi: wiolonczelistkę Amy Laing, Toma Szczesniaka – akordeonistę i pianistę o polskich korzeniach oraz Emmę-Lee – kanadyjską wokalistkę, która zachwyca swoją interpretacją piosenki „I Put a Spell on You” z repertuaru Niny Simone. Podczas koncertu w Poznaniu Jesse Cook wykona ten przepiękny utwór razem z Natalią Grosiak, wokalistką zespołu Mikromusic.

The Blue Guitar Tour, promujące najnowszy album Cooka, rozpocznie się w piątek, 21 września koncertem w Poznaniu, który odbędzie się o godz. 19:00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego.

Specjalnie dla fanów Jesse Cooka organizatorzy przygotowali również otwarte spotkanie z artystą, które odbędzie się 21 września w Poznaniu o godz. 13:00 w Empiku przy ul. Ratajczaka 44.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA