Scena na Piętrze zaprasza na koncert Doroty Lanton

Autor: sf, fot. D. Lanton
REKLAMA

Dorota Lanton z towarzyszeniem zespołu Marka Stefankiewicza i udziałem Bogusława Nowickiego zaśpiewa najpiękniejsze francuskie piosenki o miłości z repertuaru Edith Piaf, Juliette Gréco, Carli Bruni, Jacquesa Brela, Yves Montanda, Joe Dassina i Paris Combo.

Koncert Doroty Lanton zatytułowany „Lamour a Paris” czyli „Miłość w Paryżu” to jak wyprawa do współczesnej stolicy Francji, gdzie słychać wszystkie rytmy świata, pobrzmiewają w nich jednak echa niezapomnianych nut fenomenalnej Edith czy tajemniczej Juliette. Aktorka i piosenkarka znakomicie odnajduje się w tych wielkich postaciach francuskiej estrady nie gubiąc nic z własnej osobowości.

Wszystko to ubrane w nowoczesne i bardzo wyrafinowane aranżacje muzyczne znakomitej orkiestry Marka Stefankiewicza, oprawione lekką i barwną narracją oprowadzającej po Paryżu Doroty Lanton.

Dorota Lanton - aktorka i piosenkarka. Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Występowała w wielu serialach m.in. jako Julia w „Klanie”, Zosia w „Adamie i Ewie”, w warszawskich teatrach „Roma” i „Kwadrat”, filmach, kabaretowych programach telewizyjnych i radiowych, dubbingowała wiele filmów. Nagrała płytę „Jak balsam”, do której powstały trzy teledyski. Na koncertach „Miłość w Paryżu” śpiewa po francusku przeboje m.in. E. Piaf, J. Brela. Piosenka „Ma place” w jej wykonaniu - jako Dorothee Lanton - znalazła się na składance „Weekend in Paris” wśród współczesnych gwiazd piosenki francuskiej, a teledysk do niej został nakręcony w Paryżu. Obecnie pracuje nad drugą płytą, na której większość piosenek będzie w języku francuskim.

Marek Stefankiewicz - fortepian, instrumenty klawiszowe. Znakomity pianista i kompozytor. Zaczynał w lubelskiej Budce Suflera. Nagrał tam trzy pierwsze płyty, grając głównie na organach Hammonda. Pod koniec współpracy z Budką grał na saksofonie. Dziś zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to „Jesteś lekiem na całe zło” i „Niech żyje bal”. Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Bogusław Nowicki - akordeon Carrera. Autor terminu ‑piosenki z tekstem i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach: „Ballady”, „Oceany” i najnowszej „Optymizmu gram”. Na koncercie „Miłość w Paryżu” zrezygnował z nieodłącznej gitary, by zagrać na tak charakterystycznym dla francuskich klimatów akordeonie.

Koncert Doroty Lanton odbędzie się 17 września o godz. 19:00 w Scenie na Piętrze.

Bilety w cenie 60, 45, 30 zł do nabycia w kasie Estrady Poznańskiej pod nr tel. 61 855 26 81.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA