Cysterski Rajd Rowerowy

Autor: el, PLOT, fot. PLOT
REKLAMA

Związek Międzygminny Puszcza Zielonka już po raz szósty organizuje szereg wycieczek rowerowych i nordic walking pad hasłem cysterskiego rajdu rowerowego. rajd odbędzie się 16 września, a wszyscy, którzy wezmą w nich udział będą mieli okazję zwiedzić nowo otwarty Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach.

Organizatorzy przygotowali siedem tras rowerowych i dwie do nordic walking.

- Uwzględniają one różne poziomy zaawansowania, dzięki czemu każdy znajdzie trasę dla siebie, w zależności od tego czy chce się sprawdzić na dłuższym odcinku, czy wybrać nieco krótsza wycieczkę rodzinną - tłumaczy przewodniczka jednej z tras, Roma Dukat z Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Wszystkie trasy prowadzą z różnych kierunków do Owińsk, gdzie metę w tym roku wyznaczono przy otwartym z początkiem września Parku Orientacji Przestrzennej.  Wycieczki liczą od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, a każda prowadzona jest przez przewodnika, który pilnuje, by nie minąć żadnej atrakcji turystycznej. Na mecie w Owińskach na wszystkich uczestników czeka poczęstunek, będą quizy i konkursy z nagrodami. Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne.

Wycieczki prowadzone są wyznaczonymi w puszczy szlakami cysterskimi, które są częścią Europejskiego Szlaku Cysterskiego. Szlaki te wyznaczono, ze względu na znajdujący się w Owińskach barokowy zespół pocysterski.

Trasy rowerowe:
1.    MALTAŃSKA z POZNANIA, start: godz. 9.30 Malta Źródełko (godz. 10.30 boisko sportowe w Gruszczynie – dołączenie mieszkańców Swarzędza) – ok. 25 km.*,
2.    NADWARCIAŃSKA z POZNANIA, start: godz. 10.00 przy Hotelu Naramowice, ul. Naramowicka – ok. 25 km*,
3.    PUSZCZAŃSKA z KISZKOWA, start: godz. 9.00, Hala Sportowa – ok. 30 km*,
4.    SKOCKA z SKOKÓW, start: godz. 8.00, Rynek – ok. 40 km*,
5.    MARATOŃSKA z MUROWANEJ GOŚLINY start: godz. 9.00, plac przed Ratuszem na Nowym Rynku na Osiedlu Zielone Wzgórza – ok. 30 km*,
6.    FAMILIJNA (polecana dla rodzin z dziećmi) z MUROWANEJ GOŚLINY start: godz. 10.00, plac przed Ratuszem na Nowym Rynku na Osiedlu Zielone Wzgórza – ok. 12 km*,
7.    TAJEMNICZA – dowolna z dojazdem na metę do godz. 12.00,
* - dystans wszystkich tras rowerowych liczony jest w jedną stronę i stanowi wartość szacunkową!

Trasy nordic walking:
1.     TRASA „GOŚCINNA” NORDIC WALKING SPORTOWA – start: godz. 9:00, Plac Przemysława w Owińskach - pętla ok. 22 km.
2.     TRASA „GOŚCINNA” NORDIC WALKING REKREACYJNA – start: godz. 10:00, Plac Przemysława w Owińskach - pętla ok 12 km.

Meta rajdu zaplanowana została na terenie przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci Niewidomych w Owińskach, w godz. 12.00-14.00. Uczestnictwo w rajdzie dzięki finansowaniu z środków Powiatu Poznańskiego jest bezpłatne.

Do udziału w rajdzie niezbędne jest zgłoszenie: telefonicznie 606 999 449 w godz. 12.00 – 16.00 lub mailowo rajdcysterski@onet.pl. Osoby, które zgłoszą swój udział w rajdzie, otrzymają: pamiątkę z uczestnictwa, ciepły posiłek na mecie, zwiedzanie parku orientacji przestrzennej, będą też mogli wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami.

Uwaga: w przypadku braku zgłoszenia, zgłoszenia po terminie lub wyczerpaniu miejsc organizatorzy nie gwarantują świadczeń.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA