Daf MB 200: pożegnanie z linią A

Autor: el fot. K. Lesińska, K. Mąkowski, MPK
REKLAMA

Od początku swojej przygody w Poznaniu obsługiwał linie pospieszne, wczoraj je osobiście je pożegnał. Żółty DAF MB 200 będzie woził pasażerów na wybranych kursach linii A.


Autobus zawitał do naszego miasta 1 lipca 1991, czyli prawie dokładnie 21 lat temu. Holenderskie miasto Utrecht podarowało nam wtedy 29 takich pojazdów, wyprodukowanych na przełomie lat 70'tych i 80'tych. Początkowo były ekspediowane na liniach pospiesznych A, B i C, a po kilku latach DAFy pojawiły się też na regularnych liniach miejskich.


Od 2003 roku przestały jednak się jeździć za dnia, wożąc głównie pasażerów linii nocnych, aż do 2008 roku, kiedy wycofano je z eksploatacji.

Tradycyjnie, dzięki współpracy z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych, zostawiliśmy jeden egzemplarz, który został odnowiony i zyskał oryginalne holenderskie barwy. Dziś zasila park autobusów historycznych i kursuje w ramach linii turystycznych.

2 września, decyzją organizatora komunikacji miejskiej w Poznaniu, linia pospieszna A znikła ze schematu sieci Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA