Most do ICHOT już jest!

Autor: Lilia Łada, fot. Lilia Łada
REKLAMA

A dokładniej rzecz biorąc, pół mostu, bo dziś około 14 została zamontowana połowa przyszłej kładki prowadzącej do Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Przygotowania do montażu trwały od kilku dni, bo przerzucenie mostu, nawet nad tak niewielką i spokojną rzeka jak Cybina, nie jest łatwym zadaniem. Nie dość, że trzeba wszystko wymierzyć z zegarmistrzowską precyzją i dopasować brzegi rzeki, podpory oraz czesci mostu co do milimentra, to jeszcze cały ten misterny plan może popsuć... nieodpowiednia pogoda. A ona tego lata daje się budowlańcom mocno we znaki.

Most miał zostać przerzucony już w czwartek, 23 sierpnia, jednak okazało się, że niezbędne są jeszcze dodatkowe pomiary geodetów - i mostu nie przerzucono. Ekipy budowlane zaczęły jedynie montaż dwóch podpór mostu na brzegu Cybiny od strony Śluzy Katedralnej.

Gdy podpory zostały już przygotowane, jedna część mostu została z pomocą wielkiego dźwigu uniesiona w powietrze - i osadzona na właściwym miejscu budynku Śluzy Katedralnej. Dopiero wtedy można było mieć pewność, że wszystkie części składowe mostu pasują do siebie - i na szczęście pasowały idealnie.

Spora część pracy przy budowie mostu została więc już wykonana. Teraz do położonej już części zostanie dołączona druga, a później obie zostaną oszklone. Ale ten etap nastąpi dopiero po ukończeniu budowy ICHOT.

Czytaj także:

Most do ICHOT: będzie czy nie będzie?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA