ICHOT będzie gotowy jeszcze w tym roku?

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Tak przynajmniej obiecał prezydent Ryszard Grobelny, jak podało radio Merkury. Czy jednak w sytuacji gdy na budowie niewiele się dzieje, tak szybkie zakończenie prac przy Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego jest możliwe?

Budowa najpierw miała być zakończona długo przed Euro 2012. Później tuż przed Euro. Jeszcze później do 31 sierpnia. Powody opóźnienia prac były róźne: a to niestabilny grunt, co sprawiało, że prace toczyły się wolniej, a to mrozy, a jeszcze później kłopoty z wiązaniem specjalnego gatunku betonu.

Gdy w czerwcu upadła Hydrobudowa, wykonawca inwestycji, na terenie przyszłego ICHOT w ogóle przestało się cokolwiek dziać. Sporadycznie można tam było zauważyć kilku robotników, jednak najczęściej jedyną obecną tam osobą był pilnujący terenu strażnik.

Jednak prezydent Grobelny zapewnił, że to się już zmieniło, budowa ruszyła z nowym impetem, a praca wre i wszystko wskazuje na to, że budynek uda się dokończyć jeszcze w tym roku.

To niestety, nie oznacza, że w grudniu będziemy mogli wybrać się na wystawę do Mutlimedialnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Budynek będzie gotowy - ale tylko w stanie surowym. To oznacza, że na dokończenie i wyposażenie obiektu będziemy musieli jeszcze poczekać przynajmniej kolejny rok.

Druga niezbyt dobrą wiadomością jest ta, że budowa inwestycji, której koszt wynosi 99 milionów złotych, jest dofinansowana ze środków unijnych. A to oznacza, że niedotrzymanie terminów zakończenia tej inwestycji może się skończyć cofnięciem dofinansowania. A wynosi ono połowę kosztów inwestycji.

Czytaj także:

Hydrobudowa wyremontuje Kaponierę i dokończy ICHOT?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA