Z Ławicy polecimy do Krakowa - a może także do Gdańska

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Spółka Eurolot uruchamia nowe połączenie z poznańskiej Ławicy do Krakowa. Już w sierpniu poznaniacy będą mieli do dyspozycji 11 połączeń tygodniowo do Krakowa.

Na trasie Kraków – Poznań - Kraków rejsy odbywać się będą od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Eurolot uruchomi też wieczorne połączenie w niedziele.

- Dla nas to bardzo ważne, bo to jedna z lepiej się sprzedających naszych tras krajowych - mówi Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolotu. - A teraz dostajemy duży, rozruszany i chłonny rynek.

Eurolot latał już z Poznania do Krakowa, Gdańska i Szczecina - zawiesił loty, gdy na scenie pojawił się OLT Express z tanimi biletami. Teraz wraca na poznański rynek. Loty do Krakowa z Ławicy są kontynuacją rozwoju siatki połączeń krajowych Eurolotu.

Firma myśli już o kolejnym krajowym połączeniu z poznańskiego lotniska - być może będzie to Gdańsk, jednak  trudno to powiedzieć na pewno, bo najpierw przewoźnik musi sprawdzić, czy to mu się będzie opłacać.

- Trwają prace nad siatką połączeń - wyjaśnia Mateusz Kokosiński. - Analizujemy różne warianty, ale jeszcze za wcześnie mówić o innych połączeniach. - Lotnisko w Poznaniu ma bardzo duży potencjał, a my, dzięki otwarciu dwóch nowych baz możemy zaoferować takie kierunki i takie terminy, które zainteresują tutejszych pasażerów. Poznań jest bardzo silnym ośrodkiem biznesowym i to dla przewoźników zawsze był bardzo dobry wyznacznik. Z drugiej strony pasażer z Poznania ma bardzo duże wymagania, jeśli chodzi o jakość i godziny połączeń, ale to dobrze, to nas stymuluje do rozwoju. Zresztą z poznańskimi pasażerami mamy same dobre doświadczenia...

Średnia cena biletu na tej trasie będzie wynosiła 200 zł, ale najtańsze będzie  można kupić już za 99 zł, a rezerwacje rozpoczęły się już dziś. Pasażerowie, którzy mają bilet elektroniczny na odwołane połączenia OLT Express na trasach Kraków - Poznań - Kraków lub Katowice - Poznań - Katowice mogą zgłosić się z nim do Eurolotu i w tej samej cenie zarezerwować bilet na połączenie liniami Eurolot na trasie Kraków - Poznań – Kraków. Firma uruchomiła specjalną infolinię pod numerem +48 22 574 05 00, wyjaśnienia można także uzyskać w kasach lotniskowych w porcie w Poznaniu lub w Krakowie.

- Oferta Eurolotu jest unikatowa, ponieważ jest to także wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, którzy zawiedli się na innych przewoźnikach - dodaje Grzegorz Bykowski, członek zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
A
trakcyjność oferty Eurolotu podnosi fakt, że w cenę biletu wliczona jest zarówno opłata bagażowa, jak i koszt wystawienia samego biletu. Ze sobą można zabrać 20 kilogramów bagażu rejestrowanego i 6-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do drugiego roku życia podróżują z Eurolotem bezpłatnie. Jedynie połowę ceny biletu zapłaci natomiast młodzież do 18. roku życia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA