Policjanci z CBS rozbili siatkę narkotykową

Autor: el, KMP, fot.archiwum
REKLAMA

10 lat więzienia grozi mężczyźnie przewożącemu 2 kg amfetaminy, którego zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Do tej pory zarzuty usłyszało już dwadzieścia osób z Wielkopolski, a siedem  nich trafiło do aresztu. Sprawę prowadzi Prokuratura Poznań Grunwald.

Policjanci CBŚ pracowali nad tą sprawą od pół roku rozpracowując środowisko dilerów narkotykowych. Udało im się ustalić, że grupa zajmująca się hurtowym wręcz obrotem narkotykami ma swoja siedzibę w powiecie wrzesińskim.

- Pierwsze realizacje nastąpiły z początkiem tego roku - mówi Andrzej Borowiak, rzewcznik prasowy wielkopolskiej policji. - W ręce policjantów wpadały osoby zajmujące się dystrybucją amfetaminy. U zatrzymywanych zabezpieczano narkotyk w ilości, z której można by wytworzyć po kilkaset porcji dilerskich. Zarzuty w początkowym etapie przedstawiono kilkunastu osobom z okolic Wrześni.

Szybko okazało się, że to jeszcze nie koniec sprawy, gdy policja w minioną niedzielę zatrzymała mieszkańca Wałcza do rutynowej kontroli. Mężczyzna pod fotelem samochodu miał ukryte... dwa kilogramy narkotyku.

- Z tej ilości narkotyku można by było przygotować dwa tysiące porcji o wartości około 50 tys. zł - wyjaśnia Andrzej Borowiak. - Wiele wskazuje na to, że zatrzymany był narkotykowym kurierem i transportował narkotyki na teren województwa zachodniopomorskiego.  

Dowody zebrane przez funkcjonariuszy zostały już przekazane do Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald, która prowadzi śledztwo i na ich podstawie zostały przygotowane wnioski o tymczasowe aresztowanie kuriera. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i mężczyzna trafił do aresztu.

Za udział w handlu narkotykami na dużą skalę grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA