Drugi zarządca kamienicy przy Stolarskiej zatrzymany! A mieszkańcy pikietują...

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Po Piotrze Ś. także i Paweł Ż. trafił w ręce policji. Drugi właściciel firmy Fabryka Mieszkań i Ziemi także został zatrzymany. Lokatorzy kamienicy natomiast zorganizowali pikietę w urzędzie miasta, bo nadal nie mają wody.

Dziś rano policjanci zatrzymali Piotra Ś., pierwszego z właścicieli firmy, wewłasnymmieszkaniu. Zatrzymaliby także Pawła Ż, ale nie było go w domu. Teraz jednak trafił w ręce policji.

- Mamy 48 godzin na to, by przeprowadzić z nimi przesłuchania - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. - Nowe zarzuty będą im stawiane dzisiaj po południu, a decyzja o dalszym postępowaniu zapadnie jutro, po uzgodnieniach z prokuraturą.

Obecnie przez urzędem miasta trwa pikieta mieszkańców kamienicy przy ulicy Stolarskiej, którzy żądają  natychmiastowego włączenia wody w kamienicy. Lokatorzy trzymają transparenty z napisami: "Kto rządzi - Śruba czy Grobelny?", "Chcemy wody - Stolarska".Bo od trzech tygodni w budynku nie ma wody - zatrzymani dziś przez policję administratorzy zakręcili ją ze względu na rzekome prace remontowe.

- Wyszła do nas pani Aleksandra Konieczna, która powiedziała, że zespół, który ma się zajmować tą sprawą to zespół roboczy, a nie kryzysowy - opowiada Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów. - Zasugerowaliśmy wtedy, że może powinna się skontaktować z Aquanetem w sprawie tej wody. Teraz gdzieś pojechała, być może właśnie tam.

Jednak znękani mieszkańcy Stolarskiej nie zamierzają wyjść z urzędu, zanim sprawa z wodą nie zostanie załatwiona.

- Wszyscy przerzucają odpowiedzialność na innych bojąc się stanowczych reakcji, z wyjątkiem dyrektora Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, bo on jeden złożył doniesienie do prokuratury - mówi z goryczą Katarzyna Czarnota. A przecież to nie pierwsza taka sprawa. Doniesienia na tę firmę, Fabrykę Mieszkań i Ziemi, są składane przez mieszkańców innych kamienic do prokuratury od wielu lat! Niestety, dotąd postępowania były umarzane, bo było zbyt mało dowodów. Teraz mamy nadzieję, że coś się wreszcie ruszy.

- Jesteśmy już tak zmęczeni tą sprawą - dodaje siedzący obok profesor Kozłowski, jeden z lokatorów kamienicy. - Ale będziemy siedzieć do skutku.

Ile czasu? Lokatorzy nie wiedzą, bo nikt im w końcu nie powiedział, czy jest szansa na włączenie wody w tym budynku czy nie. Ale zamierzają dać władzom najwyżej 24 godziny na załatwienie sprawy.

Aktualizacja: w oparciu o nowy materiał dowodowy Piotr Ś. i Paweł Ż.  usłyszeli zarzuty uporczywego i złośliwego nękania mieszkańców.

- Grozi za to do 3 lat więzienia - wyjaśnia Andrzej Borowiak. - Jutro w uzgodnieniu z prokuratorem zapadnie decyzja o losie zatrzymanych.

Czytaj także:

Piotr Ś., zarządca kamienicy przy Stolarskiej, zatrzymany!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA