Niebezpieczny wiadukt przy Niepodległości

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

"Przynajmniej raz w miesiącu na wiadukcie kolejowym w al. Niepodległości od strony Armii Poznań rozbija się jakiś samochód" - napisała do nas nasza Użytkowniczka, która mieszka po sąsiedzku. - "Czy nie można by tego miejsca lepiej oznakować?"

Użytkowniczka uważa, że oznakowanie tego przejazdu jest niewystarczające, zwłaszcza dla kogoś, kto nie zna miasta albo tej jego części. Znaki informujące o ograniczeniu prędkości na tym odcinku, które znajdują się przed wiaduktem, są za późno i nawet jeśli kierowca wyhamuje - może nie zdążyć.

Jednak zdaniem Józefa Klimczewskiego, szefa poznańskiej drogówki, powodem częstych kolizji przy wiadukcie - a jak przyznaje, rzeczywiście dochodzi do nich często - jest nie brak oznakowania a brawura kierowców.

- Tam występuje spore zagrożenie podczas intensywnych opadów deszczu - tłumaczy. - Pod wiaduktem mamy gwałtowny spadek gruntu i gdy pada, zbiera się tam woda. To właśnie wtedy najczęściej dochodzi do kolizji: kierowcy po prostu nie zachowują wystarczającej ostrożności. Tylko w ubiegłą sobotę, gdy padało, doszło tam do dwóch kolizji właśnie z tego powodu.

To nie jest więc kwestia oznakowania, ale tego, że kierowcy nie zwracają na nie dostatecznej uwagi. A w takim miejscu podczas deszczu lub tuż po nim, bo później woda wyparuje, wystarczy przekroczenie dopuszczalnej prędkości o kilkanaście kilemtrów, by doszło do wypadku.

Nasza Użytkowniczka zastanawia się, ile jeszcze podobnych wypadków wytrzyma konstrukcja kolejowego wiaduktu? Zapewne nikt nie przeprowadzał takich badań i nie odpowie na to pytanie, ale z pewnością dla kierowców to powinien być kolejny argument, by zacząć uważać w tym miejscu. I może jednak, mimo wszystko, pomyśleć o dodatkowym oznakowaniu?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA