„Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce”, Sebastian Frąckiewicz

Autor: sf, fot. Maja Frąckowiak
REKLAMA

Dlaczego komiks sytuuje się na marginesie polskiej kultury? Z jakiego powodu instytucje państwowe albo komiks ignorują, albo traktują go instrumentalnie, wpisując w partykularne polityki historyczne? Dlaczego w Polsce nie istnieją nagrody i stypendia dedykowane komiksowi? Czy polski komiks ma własną tradycję? Czy komiks należy rozpatrywać w kontekście literatury, czy sztuk wizualnych? A może komiks właśnie staje się popularny?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają rysownicy, scenarzyści, kolekcjonerzy, kuratorzy, wydawcy i historycy komiksu przepytywani przez Sebastiana Frąckiewicza: Jerzy Szyłak, Bartosz Minkiewicz, Michał Śledziński, Krzysztof Ostrowski, Maciej Sieńczyk, Adam Rusek, Agata „Endo” Nowicka, Jakub Woynarowski, Łukasz Ronduda, Krzysztof Masiewicz, Monika Powalisz, Witold Tkaczyk i Ryszard Dąbrowski.

Sebastian Frąckiewicz (ur. 1982) – dziennikarz kulturalny i krytyk komiksowy. Od 2007 do 2012 roku prowadził dział z recenzjami komiksowymi w „Przekroju”. Publikował także na łamach „Newsweeka”, „Lampy”, „Arteonu”, „Filmu” oraz na portalach filmweb.pl idwutygodnik.com. Obecnie współpracuje z „Take Me”, „Tygodnikiem Powszechnym” i „Polityką”. W serwisie internetowym „Polityki” prowadzi blog Outline poświęcony komiksowy i opowiadaniu obrazem (www.komiks.blog.polityka.pl). Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Wydawnictwo 40 000 Malarzy.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA