Będzie nocny tramwaj N21 na Rataje!

Autor: el fot. archiwum MPK
REKLAMA

Wprawdzie najpewniej dopiero po wakacjach, ale jednak ruszy i pasażerowie z ratajskich osiedli będą mogli dostać się domów nocnym tramwajem N21.

Zarząd Transportu Miejskiego otrzymał tyle sygnałów od poznaniaków, którzy chcieliby także nocą móc pojechać na Rataje, że przygotował projekt przedłużenia tej linii i przesłał go do konsultacji radom osiedli. Rady także zaopiniowały pomysł pozytywnie, więc z początkiem nowego roku akademickiego nocny N21 wyruszy w trasę na Franowo.

Tramwaj będzie miał do przebycia naprawdę długą trasę, bo od osiedla Jana III Sobieskiego przez most Teatralny i plac Bernardyński pojedzie aż na osiedle Lecha, gdzie skręci w kierunku osiedla Żegrze i ronda Żegrze, a dalej do ronda Starołęka i z powrotem do centrum miasta.

Zmiana trasy nocnego tramwaju spowoduje zmiany tras nocnych autobusów w tym rejonie miasta. Zostanie zlikwidowana linia 231, a pozostałe będą kursowały tak, by ich trasa nie pokrywała się z trasą tramwaju, a dodatkowo godziny kursów będą umożliwiały pasażerom przesiadkę.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA