PINB zamknął kuchnię jednego z mieszkań przy Stolarskiej

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

To bezpośredni efekt kilku dni problemów z wodą w kamienicy przy ulicy Stolarskiej. Inspektorzy Nadzoru Budowlanego uznali, że mokry strop może w każdej chwili spaść i zrobić komuś krzywdę, więc zakazali korzystania z kuchni.

Wody w ciągu kilku ostatnich dni w kamienicy głównie nie było, jednak gdy ten jeden raz lokatorom udało się dostać do głównego zaworu i odkręcić wodę, okazało się, że woda zalewa mieszkanie profesora Kozłowskiego, znajdujące się dokładnie pod biurem "zarządców" kamienicy.

- Albo krany nie były tam zakręcone, albo rury uszkodzone - przypuszczają lokatorzy.

Ponieważ lokatorzy nie mogli się dodzwonić do "administratorów", a biuro było zamknięte na głucho, trzeba było zakręcić wodę w całej kamienicy. O zamknięciu wody zadecydowała policja, wezwana na miejsce.

Jednak to nie rozwiązało problemu, bo woda wciąż ciekła. Mieszkańcy wezwali więc nadzór budowlany.
- Otrzymałem wczoraj alarmujące telefony do mieszkańców - opowiada Paweł Łukaszewski, dyrektor Powiatowego Inspektoratu nadzoru Budowlanego. - Natychmiast wysłałem tam jednego z inspektorów, by sprawdził, co się dzieje. Okazało się, że woda przelewała się tam dosyć mocno, strop został nasączony wodą i istniało zagrożenie, że będą spadać płaty tynku, a to mogłoby komuś zrobić krzywdę.

Dyrektor wydał więc decyzję o wyłączeniu kuchni z użytkowania, a dziś administratorzy otrzymają pismo, w którym ta decyzja administracyjna zostanie potwierdzona. Nadzór budowlany nakazał też właścicielom kamienicy naprawę sufitu z rygorem natychmiastowej wykonalności. A to oznacza, że właściciele muszą przystąpić do prac następnego dnia po otrzymaniu dokumentu i nie mają prawa już się odwoływać od tej decyzji.

Czytaj także:

Pracownicy Aquanetu nie wpuszczeni na Stolarską

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA