Urodziny Maltanki

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Czego tam nie było! Orkiestra dęta, kolorowe baloniki, mnóstwo gości, no i oczywiście wielki tort, i to w dodatku w kształcie kolejki. Tak właśnie Maltanka świętowała swoje czterdzieste urodziny.

Goście dopisali: na stacji kolejki przy restauracji Maltanka zjawiło się chyba pół Poznania, a dominowali najmłodsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski. I nic dziwnego, bo impreza zaczęła się wielkim konkursem rysunkowym dla dzieci, rozdawaniem baloników i malowaniem buziek w logo kolejki.

O 15 rozpoczął się koncert Orkiestry Miasta Poznania przy MPK, a godzinę później na festyn uroczyście wjechał ogromny tort - oczywiście w kształcie słynnej kolejki i w jej barwach. Podzielono go sprawnie i szybko między urodzinowych gości - a był pyszny!

- Bardzo smaczny - mówi Zosia Nowak, która bardzo lubi jeździć kolejką, a na urodziny przyszła z mamą, tata i bratek Frankiem.
- Nasze dzieci bardzo lubią jeździć Maltanką, więc jak mogliśmy nie przyjść? - wyjaśnia mama Zosi. - Mamy w planach przejażdżkę kolejką, wycieczkę do Zoo i kupno lodów. Obawiam się tylko, że teraz Zosia będzie chciała na urodziny dokładnie taki sam tort...

Część dla najmłodszych zakończyła się w porze obiadowej, a wierczorem Maltanka zaprasza starszych widzów. O 20, 20.30, 21 i 21.30  kolejka wyruszy w na trasę w nocne kursy, a o 22.15 na stacji przy restauracji Maltanka rozpocznie się widowisko „Ogień, para, dźwięk”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA