Hematologia przenosi się do szpitala MSWiA

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

2,5 miliona złotych przekazało miasto na remont pomieszczeń przeznaczonych na Oddział Hematologii w szpitalu MSWiA. Stosowną umowę z Przemysławem Daroszewskim, dyrektorem szpitala podpisał dziś wiceprezydent Jerzy stępień.

Już na początku przyszłego roku pacjenci, którzy dotąd leczyli się w szpitalu przy ulicy Szkolnej, będą jeździć do szpitala MSWiA. Dlaczego tam, a nie w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej, gdzie znalazła siedzibę większość oddziałów szpitala przy Szkolnej?

- W szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej niestety nie było tyle miejsca, by zbudować tam oddział - wyjaśnia wiceprezydent Stępień. - Myśleliśmy o przeniesieniu oddziału do szpitala w Puszczykowie i nawet zwróciliśmy się już w tej sprawie do starosty, jednak szpital MSWiA jest lepszym rozwiązaniem, choćby dlatego, że pacjentom  odpadną dojazdy.

W dodatku w szpitalu MSWiA dzięki wewnętrznej reorganizacji udało się uwolnić całe dwa piętra na oddział hematologii.
- Obecnie te pomieszczenia są całkowicie puste i zakres prac obejmuje dosłownie wszystko, od gołej ziemi - mówi dyrektor Daroszewski. - W naszym szpitalu nigdy nie było hematologii i trzeba ją budować od podstaw.

A nie będzie to ani łatwe ani tanie zadanie, ponieważ hematologia wymaga specjalnego i bardzo surowego reżimu epidemiologicznego, specjalnego wyposażenia takiego jak choćby  śluzy powietrzne między tym oddziałem a resztą szpitala. Miejsc na oddziale w MSWiA będzie tyle samo co przy Szkolnej, a więc 40. Do tego jeszcze dojdzie przyszpitalna przychodnia i sale do pobytu dziennego dla pacjentów nie wymagających hospitalizacji.

- To co nam się uda zbudować, będzie na najwyższym światowym poziomie - zapewnia dyrektor Daroszewski. - A pewne wymogi niezbędne dla takiego oddziału spowodują też zmainy na lepsze w innych oddziałach szpitala, jak choćby w laboratoriach.

Całość ma być gotowa do końca roku, a kontrakt z NFZ zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku i wtedy w szpitalu pojawią się pierwsi pacjenci. Budynek przy Szkolnej po całkowitym opróżnieniu zostanie przeznaczony na sprzedaż.
- Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą tam być mieszkania, usługi lub handel - wyjaśnia wiceprezydent Stępień.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA