Strzeszynek już czysty? Ale o co chodzi?

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Dwa dni temu sanepid zamknął kąpielisko w Strzeszynku ze względu na obecność bakterii coli. Po dwóch dniach kolejne badanie wykazało, że już ich nie ma... Co się z nimi stało?

Poznańskie Ośrodki Sportu i rekreacji, które zarządzają kąpieliskiem mi mają obowiązek badania stanu wody, zaręczają, że w żadnym z badań nie nastapiła pomyłka. Bardziej prawdopodobne jest to, że akurat w momencie badania i w miejscu badania akurat napłynęła porcja wody z toksyczną zawartością. Ale skąd? oto jest pytanie.

Możliwości jest kilka: nielegalne podłączenia szamb z okolicznych posesji, których nie wykryto, może to też być któryś z dopływów jeziora, do którego ktoś wpuścił ścieki z którejś z sąsiednich gmin - tu trzeba by przeszukać okolice wszystkich dopływów jeziora, by wykryć sprawcę. Może też być tak, że w jeziorze wykąpał się ktoś będący na codzień z higieną mocno na bakier, a POSiR akurat wtedy pobrał tam próbkę wody do zbadania...

Zdaniem ekologów odpowiedź na te pytania da dopiero regularne badanie wody w różncyh miejscach i także po dużych opadach deszczu. Wtedy z większym prawdopodobieństwem będzie można odpowiedzieć na pytanie, skąd przypłynęły do Strzeszynka bakterie coli.  

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA