Wystawa fretek w Nowym ZOO

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Są puszyste, wesołe i uwielbiają się bawić, a chociaż ich hodowla wymaga pewnych poświęceń, to jednak mają wielu fanów. Wszyscy spotkają się 8 lipca na Wystawie Edukacyjnej Fretek w Nowym ZOO.

Wystawa Edukacyjna Fretek odbędzie się już w niedzielę 8 lipca 2012 r. na terenie Słoniarni w Nowym ZOO Poznań-Malta. Akcja ma dwojaki charakter. Z jednej strony jej celem jest przekazanie poznaniakom wiedzy na temat sposobów walki z bezdomnością wśród zwierząt, poprzez propagowanie świadomej adopcji oraz konieczności sterylizacji czworonogów, z drugiej – przedstawienie fretek, udzielenie informacji na temat charakteru tych zwierząt, ich przyzwyczajeń żywieniowych, diety, warunków i kosztów utrzymania. Akcja zostanie połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie chorych fretek i przygotowywanie ich do adopcji.

Obok akcji edukacyjnej, na gości czeka cała moc atrakcji oraz konkursów. Oprócz możliwości wykonania zdjęcia z fretkami, odwiedzający zostaną zaproszeni na pokaz fretkowych „sztuczek”. Zobaczą, która fretka da swojemu właścicielowi najdłuższego buziaka, która wygra w wyścigu w „rurach” i jedzeniu jajka na czas, a która najdłużej utrzyma się na dwóch łapkach.

Na gości będą czekać przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek oraz sami opiekunowie i hodowcy, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania odwiedzających. Zabawa potrwa od godziny 10 do godziny 18. Udział w wystawie jest bezpłatny (po wykupieniu standardowego biletu wstępu na teren Nowego Zoo).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA