Familijny piknik w siodle na Hipodromie Wola

Autor: sf, fot. Archiwum organizatora
REKLAMA

W pierwszy weekend wakacji, od 29 czerwca do 1 lipca, na poznańskim Hipodromie Wola po raz trzeci odbędą się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody CSI** DERBY Poznań.

Tegoroczna impreza to nie tylko wielka atrakcja dla miłośników jeździectwa, ale także wspaniała okazja dla całych rodzin do rozpoczęcia wakacji na familijnym pikniku w siodle. Organizator zawodów, Stowarzyszenie Grupy Nickel na Rzecz Sportu i Rekreacji, przygotowało szereg atrakcji dla publiczności, w tym dla wszystkich widzów m.in. pokazy jeździeckich akrobacji, a dla najmłodszych specjalną strefę zabaw - Miasteczko Dziecięce „Konik”.

Od piątku 29 czerwca do niedzieli 1 lipca br. w Poznaniu po raz trzeci rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody CSI** DERBY Poznań. Na hipodromie Wola zobaczymy ponownie czołówkę zawodników z Polski i zagranicy, którzy zgłosili do rywalizacji prawie 150 koni. W 10 konkursach jeźdźcy powalczą o łączną pulę nagród ponad 65 tys. euro. Podczas imprezy rozegrany zostanie także III Memoriał Macieja Frankiewicza, wieloletniego wiceprezydenta Poznania, miłośnika sportu i tradycji kawaleryjskich. W jego ramach przewidziano w tym roku aż trzy konkurencje, w tym widowiskowy konkurs Derby oraz dwa konkursy zaliczane do rankingu Światowej Federacji Jeździectwa Rolex FEI: o nagrodę miasta Poznania i finałowy Grand Prix.

Nowością tegorocznych zawodów będą międzynarodowe konkursy dla dzieci i młodzieży o randze kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Zawodnicy do lat 14 zmierzą się w trzech konkursach CSI Dzieci. W CSI Juniorów o zwycięstwo powalczy jeździecka młodzież. Nagrody laureatom młodzieżowych rozgrywek wręczy znana entuzjastka jazdy konnej, dziennikarka Katarzyna Dowbor.

Organizatorzy zapraszają w pierwszy weekend wakacji na poznańską Wolę nie tylko dorosłych miłośników hippiki, ale także całe rodziny. Sportowy program został urozmaicony licznymi atrakcjami dla widzów w każdym wieku, a dla najmłodszych przewidziano specjalną strefę pod nazwą Miasteczko Dziecięce „Konik”.

Pokazy specjalne dla publiczności

Tradycją poznańskich zawodów CSI** są pokazy specjalne, które można podziwiać w przerwach między sportowymi konkursami. W tym roku motywem przewodnim efektownych jeździeckich akrobacji w wykonaniu grupy Pawła Apolinarskiego są kaskaderskie wątki filmowe. Widzowie przybyli na Hipodrom Wola będą mogli podziwiać m.in. pokazy w stylu western. Stałym elementem imprezy i jednocześnie hołdem składanym pamięci Macieja Frankiewicza są pokazy kawaleryjskie wielkopolskich ułanów.

Miasteczko Dziecięce Konik

Licząc na dobrą pogodę i udział poznaniaków z rodzinami, organizatorzy tegorocznej edycji zawodów skupili się szczególnie na najmłodszych kibicach sportów konnych. Podczas imprezy, od piątku do niedzieli, obok głównego parkuru powstanie Miasteczko Dziecięce „Konik”, w którym w specjalnie wydzielonej strefie przygotowano dla najmłodszych rozmaite rozrywki edukacyjne oraz aktywności ruchowe, wykorzystujące zalety przebywania na świeżym powietrzu.

Młodzi adepci hippiki będą mieli także okazję pogłębić swoją wiedzę o koniach i sportach jeździeckich, w tym m.in. poznać zasady pielęgnacji tych wymagających zwierząt oraz spróbować swoich sił w siodle pod okiem profesjonalistów. Dla najmłodszych przewidziano kucyki, a na amatorów większych wrażeń czekają specjaliści z ośrodka jeździeckiego Quatro z piękną, łagodną klaczą rasy perszeron o imieniu Jagoda oraz kucem pony - Paniczem. Tradycją stały się już spotkania dzieci z jeźdźcami z Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w Barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich oraz konnego oddziału poznańskiej policji. Dodatkową atrakcją Miasteczka będą z pewnością przejażdżki bryczką.

- Poza aspektem sportowym, największą satysfakcję daje nam udział w naszej imprezie najmłodszych kibiców. Chcielibyśmy sprawić, żeby Poznaniacy przyjechali na Wolę całymi rodzinami i spędzili aktywny weekend na świeżym powietrzu w otoczeniu najlepszych koni i zawodników. – mówi Marian Nickel, inicjator powrotu CSI** na Wolę oraz organizator trzeciej z rzędu edycji zawodów. – Przygotowaliśmy wiele różnych propozycji dla dzieci, które mają uatrakcyjnić im pobyt na hipodromie. Jeśli po tym weekendzie przybędzie Wielkopolsce kilku nowych małych pasjonatów jeździectwa, to właśnie z tego będę najbardziej zadowolony.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, podobnie jak większość z atrakcji przewidzianych w strefie dziecięcej. Dodatkowo, dzięki pomocy jednego ze sponsorów, dla każdego dziecka przewidziano podczas zawodów słodką lodową niespodziankę.

Termin 29 czerwca - 1 lipca 2012, Hipodrom Wola.

Informacje o imprezie oraz program zawodów dostępne są na www.csipoznan.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/CSIPoznan.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA