„Handlarz śmiercią”, Sara Blaedel

Autor: sf, fot. Materiały prasowe
REKLAMA

Już jutro, 26 czerwca, w księgarniach pojawi się „Handlarz śmiercią” – pierwszy tom z serii kryminałów duńskiej autorki Sary Blædel.  Prószyński i S-ka uruchomił specjalną stronę internetową poświęconą twórczości tej autorki.

Nazwa strony www.scianazabojstw.pl nawiązuje do metody pracy, jaką stosuje Sara Blædel, zbierając materiały i przygotowując każdą kolejną książkę. Tzw. ściana zabójstw to duża biała tablica, na której Sara Blædel szkicuje rozwój fabuły, co zapewnia jej stymulację wizualną i rozpala kreatywność. To także ważne narzędzie pracy Wydziału Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze. Porządkuje pojawiające się w czasie śledztwa informacje, dowody, sylwetki ofiar, świadków i podejrzanych, pomaga w konstruowaniu chronologii zdarzeń i w ustaleniu głównych kierunków śledztwa. Wykorzystywana jest podczas każdej niemal odprawy czy burzy mózgów – gdy żadna sugestia nie może być uznana za zbyt głupią, bezsensowną czy niemożliwą.

Poza informacjami o książkach, na stronie www.scianazabojstw.pl czytelnicy znajdą bogaty biogram autorki,  materiały wideo z jej udziałem, a także charakterystykę postaci, która łączy wszystkie tomy cyklu – komisarz Louis Rick. Stronę wzbogacają materiały poświęcone Kopenhadze  - zdjęcia Kopenhagi po zmroku i fragmenty książki opisujące miasto.

Pierwszą książką Sary Blædel, która pojawi się w Polsce, jest „Handlarz śmiercią”. Premiera kolejnego tomu - „Kald Mig Prinsesse” (polski tytuł nie jest jeszcze znany) - planowana jest na październik 2012.

O książce „Handlarz śmiercią”:

Wydział Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze opanowuje gorączka, kiedy w weekend wpływają zgłoszenia o dwóch zabójstwach. W jednym z kopenhaskich parków znaleziono ciało uduszonej młodej dziewczyny, a na tyłach hotelu Royal – zamordowanego dziennikarza. Asystent kryminalna Louise Rick uczestniczy w śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny, ale zostaje wciągnięta również w drugie śledztwo, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Camilla Lind, reporterka kryminalna w „Morgenavisen”, znała zamordowanego dziennikarza i zamierza sama rozwikłać zagadkę jego śmierci. Louise stara się powstrzymać przyjaciółkę od ryzykownych działań na własną rękę, ale Camilla nigdy nie słucha dobrych rad, gdy zwietrzy materiał na ciekawy artykuł. Gdy kontaktują się z nią osoby ze środowiska handlarzy narkotyków, sprawy przybierają dramatyczny obrót. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA