Charytatywny konkurs młodych projektantów „Heart Fashion 2012”

Autor: sf, fot. S. Furmaniak
REKLAMA

Promowanie młodych przez młodych. Zaangażowanie w proekologię. Pomoc dzieciom. To wszystko już jesienią podczas pierwszej finałowej gali Heart Fashion.

Jest to inicjatywa Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem m.in. prezydenta Poznania, Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu „Universitatis Posnaniensis”, rektora Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych prof. dr hab. Michała Iwaszkiewicza oraz dziekana Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego.

- Chcemy przez ten konkurs promować młodych przez młodych, którzy mają problemy z przebiciem się, a oprócz tego nie mają za sobą żadnego udziału ani osiągnięć w konkursach. Wstępnie myśleliśmy o zorganizowaniu czegoś na mniejszą skalę, ale dzięki zaangażowaniu się wielu ludzi i firm możemy to zrobić w szerszym wymiarze – powiedział Bartosz Nowak, przewodniczący samorządu studenckiego WSUS. – Do finału zaprosimy 10 finalistów, którzy zaprezentują podczas gali po 6 ubrań. Galę chcemy zorganizować albo w Teatrze Wielkim, albo w Starym Browarze, uzależnione jest to od ilości osób, które będą zainteresowane uczestniczeniem w tym wydarzeniu – dodał Nowak.

Część zebranych środków zostanie przeznaczona na organizację wydarzenia, ale przede wszystkim będą stanowić wsparcie finansowe dla Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. M.in. Leszek Możdżer obiecał przeznaczyć na licytację płytę, a Czesław Mozil koszulki zaprojektowane dla dzieci.

Ubrania zaprojektowane przez młodych i zdolnych projektantów zaprezentują m.in. modelki znane z programu „Top Model” i modele z agencji Panda Models, m.in. twarz Gucci – Grzegorz Nawrat. Konkurs otworzy pokaz tańca Anny Kapery zwyciężczyni IV edycji programu „You Can Dance”. Podczas pokazu odbędzie się krótki występ finalisty II edycji programu „X-Factor” Marcina Spennera.

Anna Orska, która zasiądzie w jury wierzy, że jeżeli ktoś ma pasję, a inni mu pomogą, to na pewno się uda ją zrealizować. Dlatego kibicuje wszystkim młodym talentom i wspiera ich, jeżeli ma tylko taką możliwość.

W jury konkursu zasiądą m.in.: dr hab. Janusz Leon Wiśniewski, dr Agnieszka Woch-Juchacz, dr Anna Orska, Kuba Bonecki, Tomasz Jacyków, Lidia Popiel, Ada Fijał, Piotr Najsztub, Dorota Zielińska, Blanka Jordan, Zuzanna Wachowiak, Łukasz Jemioł.

- Do tej pory z modą nie miałem zbyt wiele wspólnego. Ale z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie, ponieważ w konkursie przewija się również ekologia, a ja uczę studentów ochrony środowiska, oprócz tego lubię patrzeć na pięknie ubrane kobiety. Niektórzy złośliwie mówią, że w swoich książkach bardziej rozbieram niż ubieram kobiety – powiedział Janusz Leon Wiśniewski. – Wiem jak trudno jest się przebić młodym projektantom, bo również i w tym środowisku panuje nepotyzm. Nawet jeżeli jest ktoś bardzo zdolny to czasem nie ma możliwości zaistnienia. Dlatego chcę ich wesprzeć zasiadając w tym zacnym gronie ambasadorów – dodał Wiśniewski.

Podczas konkursu odbędzie się również pokaz kolekcji nowej marki „Czesiociuch” (Czesław Mozil i Dorota Zielińska), z którego pięć koszulek zostanie przeznaczonych na licytację prowadzoną podczas konkursu. Rzeczy na licytacje przekaże również firma Bizuu, Leszek Możdżer, Anna Orska i Kuba Bonecki.

Ambasadorami przedsięwzięcia są: Elżbieta Smorawińska, Agnieszka Woch-Juchacz, Janusz Leon Wiśniewski oraz Czesław Mozil.

Pani Elżbieta Smorawińska – Mecenas dobrego stylu, podczas konkursowej gali wręczy również nagrodę specjalną wytypowanemu przez siebie finaliście. Będzie to voucher na weekend w ekskluzywnym Hotelu HAVET w Dźwirzynie.

Tematem konkursowym jest Casual Evening Outfit. Przedmiotem prac jest moda damska i męska. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie ubrań wyłącznie z materiałów ekologicznych i naturalnych barwników.

Główną nagrodą dla zwycięzcy jest indeks na pełne studia (3-letni licencjat i 2-letnie uzupełniające studia magisterskie) na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych. Studia są całkowicie sfinansowane przez tę uczelnię.

Wszyscy zainteresowani mogą już przesyłać zgłoszenia, które przyjmowane będą do 1 sierpnia. Następnie do 15 sierpnia jury wybierze do finału 10 osób, które do połowy września będą musiały przesłać gotowe ubrania.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Więcej informacji na stronie www.heart–fashion.pl

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA