Warta świętowała setne urodziny

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA
REKLAMA

Były smoki w kolorach klubu, flagi wywieszone na ratuszu, a chwilę po koziołkach z głośników na Starym Rynku rozległ się hymn Warty Poznań. Tak wyglądała uroczystość z okazji setnych urodzin Warty Poznań, które przypadają 15 czerwca.

Była to skromna uroczystosć, bo główne obchody zaplanowano na wrzesień.działacze klubu chcieli po prostu tym happeningiem przypomnieć poznaniakom, że to już sto lat minęło od czasu, gdy grupa nastolatków założyła polski klub sportowy. Specjalnym gościem urodzin jest Krystyna Hoffmann, córka Edmunda Szyca, założyciela klubu.

Z samego rana w dzień urodzin prezesi klubu Izabela Łukomska-Pyżalska oraz Marek Łbik złożyli kwiaty na grobie Edmunda Szyca, a w samo południe zaprosili poznaniaków na Stary Rynek.
- Wchodzimy w drugie stulecie działalności - mówiła prezes Łukomska-Pyżalska. - Mam nadzieję, że będzie usiane sukcesami, bo bardzo na nie czekamy.

Z okazji urodzin flagi Warty zawisły na poznańskim ratuszu, a po koziołkach z głośników rozległ się hymn klubu, który wszyscy zebrani na rynku - a zjawiło się kilkust fanów w zielonych koszulkach Warty - odśpiewali z ogromną werwą zadziwiającą u stulatka. Ale to tylko dowód na to, że klub się rozwija - ale nie starzeje...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA