Tajemnice Ostrowa Tumskiego - to już dziś!

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Magiczna opowieść inspirowana światłem, czyli multimedialne widowisko plenerowe „Luminaria” z Mieszkiem I, Dobrawa i pokazem ogni sztucznych nad Cybiną - wszystko to już dzisiejszej nocy można będzie zobaczyć na Ostrowie Tumskim.

"Luminaria" to spektakl przygotowany przez teatr Usta Usta Republika, który wydobywa z mroków tysiącletniej historii najważniejsze dla Ostrowa Tumskiego postaci i wydarzenia. Tuż po zmroku, w naturalnej scenerii rzeki i katedralnej wyspy ożyją motywy zaklęte w witrażowych obrazach. Powrócą Mieszko z Dobrawą, biskupi: Jordan i Lubrański, a także hrabia Edward Raczyński, którego wizjonerska wyobraźnia i dramatyczna biografia stały się kanwą multimedialnych narracji.

Każda z postaci, która pojawi się podczas widowiska multimedialnego 15 czerwca o godz. 23 (na Ostrowie Tumskim), będzie miała założone swoje konto na Facebooku: hrabia Edward Raczyński, książę Mieszko I, Dobrawa, biskup Jordan, król Przemysł II, biskup Jan Lubrański. Przedsmak spektaklu można poczuć o 11.30 na Starym Rynku, bo właśnie wtedy uczestnicy spektaklu będą zachecać poznaniaków i turystów do wzięcia udziału w wieczornym przedstawieniu.

Pierwsza część widowiska (aktorska) odbędzie się na placu za katedrą (przy moście bpa Jordana). Druga część (multimedialna i pirotechniczna) będzie najlepiej widoczna z mostu bpa Jordana. Wstęp wolny.
 
MPK uruchomi na tą okoliczność specjalną linię autobusową na odcinku Rondo Śródka - Rondo Kaponiera. Autobusy na tym odcinku będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością po spektaklu w godz. 0.00 do 1.00.

Czytaj także:
Spędź Euro 2012 na... Ostrowie Tumskim

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA