Meble wypoczynkowe – materac w roli głównej

Autor: sf, fot. Materiały prasowe
REKLAMA

Do tej pory materac kojarzony był jako niezbędny, ale pozostający w ukryciu element mebli. Dzięki nowatorskiemu projektowi grupy Oyster oraz „ubraniu” w tkaniny obiciowe stał się bazą do stworzenia nowatorskiego systemu mebli Matt.

System Matt to nowatorskie, odważne wykorzystanie w konstrukcji mebli wypoczynkowych materacy, które do tej pory używane były głównie w łóżkach. Połączenie materacy i odpowiednio profilowanych segmentów materacowych daje w efekcie różne meble: fotele, pufy, sofy, szezlongi. Ciekawostką są miękkie panele ścienne, które mogą pełnić funkcję oparć. Niektóre elementy posiadają charakterystyczne wygięcia i rozcięcia, które tworzą zagłówki lub oparcie. Charakterystycznymi detalami Matt są okrągłe lamówki na krawędziach mebla oraz pikowanie, z płaskimi obciągniętymi tkaniną guzikami.

Wszystko zostało zaprojektowane tak, by w końcowym efekcie powstały wygodne, funkcjonalne meble, które będą idealnie współgrać z każdym wnętrzem i stylem życia właściciela. Na system składa się kilkanaście brył, które można ze sobą dowolnie łączyć.  Projektanci pozostawili odbiorcom dużą swobodę, umożliwiając każdemu indywidualne kreowanie swojej przestrzeń.

System Matt jest wyjątkowy również ze względu na wykorzystane do jego tapicerowania tkaniny. Tkanina Adamantio firmy Italvelluti posiada zwartą strukturę i jest bardzo przyjemna w dotyku. Dzięki swojej elastyczności idealnie przylega do formy mebla do formy, nie pozostawiając nieestetycznych zagięć i marszczeń. Adamantio jest bardzo praktyczne i łatwe w czyszczeniu dzięki zabezpieczeniu Zero Spot System, chroniącym przed powstawaniem plam. Jest też  odporne na piling, czyli powstawanie na powierzchni mebla nieestetycznych kulek. Jako element dekoracyjny, urozmaicający jednobarwne elementy w tkaninie, zastosowano tkaninę Souvenir Large. Ta pasiasta, wielobarwna materia daje ciekawy efekt zastosowana na wybranych elementach systemu Matt.

Meble wypoczynkowe Matt firmy HM Design to nowatorskie na polskim rynku produkty, które mogą być użyte zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i publicznych. Dzięki różnorodności elementów i szerokiemu wachlarzowi kolorystycznemu system Matt będzie pasował zarówno do stonowanych, spokojnych wnętrz, jak i tych, w których panuje ekstrawagancja i mocne, żywe kolory.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA