Hrabia Raczyński i król Przemysł II zapraszali na spektakl

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

- Zapraszamy na widowisko Luminaria! - zwracał się do poznaniaków dziś nie kto inny jak... hrabia Raczyński. Razem z królem Przemysłem II i biskupem Janem Lubrańskim przechadzał się w samo południe po Starym Rynku, budząc ogólny podziw przechodniów.

Spektakl, który dziś w nocy będzie można obejrzeć na Ostrowie Tumskim, przygotował teatr Usta Usta Republika. Inspiracją do niego były witraże w poznańskiej Katedrze.

- Motywem przewodnim dla widowiska było światło, historia, która jest widoczna dzięki niemu - mówił na konferencji prasowej Wojciech Wiński z teatru Usta Usta Republika. - To także wpisanie w kontekst sztuki sakralnej. Z kościelnych witraży zejdą między innymi postaci Mieszka, Dobrawy i poznańskich biskupów, a także hrabiego Raczyńskiego.

Trzech z bohaterów spektaklu zapraszało dzis poznaniaków na Ostrów Tumski, ale zabrakło wsród nich księżnej Dobrawy.
- Księżna już szykuje się na wieczór - wyjaśnił pół żartem, pół serio Bartosz Małolepszy z Centrum Turystyki Kulturowej Trakt, organizatora imprezy. - Białogłowom, jak wiadomo, zajmuje to więcej czasu...

Spektakl "Luminaria" to tak naprawdę trzy widowiska w dwóch miejscach: część spektaklu z aktorami i scenografią rozegra się przy katedrze, a kolejna część, multimedialna, na tle Cybiny i Śródki. Ostatnia, końcowa część podsumowująca spektakl to pokaz pirotechniczny nad Cybiną. Wszystko rozpocznie się o godzinie 23.

Czytaj także:

Spędź Euro 2012 na... Ostrowie Tumskim

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA