Euro 2012: Irlandczycy wracają!

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Chorwaci wyjeżdżają z Poznania - jadą za swoją reprezentacją do Gdańska - ale wracają do Poznania Irlandczycy, których drużyna będzie walczyć właśnie w Poznaniu w poniedziałek 18 czerwca z Włochami.

Pierwsi kibice pojawili się już w nocy z czwartku na piątek - z Gdańska przyjechało pociągiem około 500 osób. Na ulicach ich jeszcze nie widać, bo najprawdopodobniej odsypiają pomeczową zabawę, a jak się umieją bawić Irlandczycy, to poznaniacy już doskonale wiedzą. Na pewno mają co odsypiać... Powinni natomiast pojawić się w Strefie Kibica, by dopingować Polaków podczas meczu z Czechami.

- Łącznie do Poznania przyjedzie z Gdańska 7 pociągów - mówi Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. - Według wstępnych szacunków liczba Irlandczyków na stadionie może przekroczyć 12 tys.

Rekord pobiła poznańska Ławica. Wczoraj odprawiono rekordową, 3,5-tysięczną rzeszę kibiców, którzy przylecieli 66 samolotami obsługującymi ruch Euro 2012. Przylotów jest już znacznie mniej - ci kibice, którzy wybierają się do Poznania na ostatni rozgrywany tu mecz, raczej przyjadą pociągami.

Dziś był dzień spokoju tak na stadionie, jak i w Strefie Kibica. Stadion przechodzi ostatnie porządki przed poniedziałkowym meczem, a strefa zapraszała dziś na Dzień Irlandzki, który nie okazał się najlepszym pomysłem. Po pierwsze, dziś przypada akurat jeden z nielicznych dni podczas tych mistrzostw, kiedy Irlandczyków w Poznaniu nie ma. A oni jak nikt inny doceniliby to święto.

Po drugie, nawet najlepsze koncerty czy pokazy tańca nie będą wiele warte, jeśli nie będzie ich widać. A jak podziwiać mistrzostwo specjalistek tańca celtyckiego, który, jak wiadomo, polega głównie na kunsztownej pracy nóg, jeśli nogi do wysokości połowy uda zasłaniały głośniki stojące na scenie? Oczywiście, można to sobie było obejrzeć dokładnie na telebimie. Ale skoro tak, to po co zawracać głowy artystom występami na żywo?

Mecz Czechy-Polska rozpocznie się w sobotę 16 czerwca o 20.45, a o 17 dla kibiców w strefie wystąpi Maja Koman i Ko Ko Mani. O 18.20 rozpocznie się koncert Strachów na Lachy, który potrwa aż do meczu. Po meczu natomiast wystąpi Denis The Menace o 23.40.

Czytaj także:

Euro 2012: Włochy-Chorwacja 1:1
Euro 2012: wszystko gotowe na drugi mecz
Euro 2012: Włochy-Chorwacja na Stadionie Miejskim
Otwarcie Strefy Kibica: Mezo, tłumy w strefie i remis w meczu Polska-Grecja
Strefa Kibica: zakazy i ograniczenia
Koncerty w Strefie Kibica
Euro 2012: ograniczenia dla mieszkańców okolic stadionu
Euro 2012: ograniczenia w ruchu wokół Strefy Kibica

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA