Kiedy pojadą tramwaje na Franowo?

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Niestety, nadal nie wiadomo. Kolejnym terminem ciągle przesuwanego otwarcia trasy jest 18 czerwca. Ale to też prawdopodobny i niekoniecznie ostateczny termin. Ciągle trwają tam odbiory techniczne.

Najpierw tramwaje na Franowo miały ruszyć przed Euro. Później, ze względu na kłopoty, jakie przyczyniła budowlańcom budowa wiadunktu na Chartowie i tunelu, w którym biegnie część trasy, otwarcie przesunięto na 9 czerwca i to już miał być ostateczny termin. Na budowę zaproszono prezydenta Grobelnego i dziennikarzy, a chociaż odbiory techniczne jeszcze trwały, wyglądało na to, że otwarcie jest tuż tuż.

Niestety, okazało się, że strażacy nie zdążą ze wszystkimi kontrolami, więc uruchomiono trasę do osiedla Lecha - a testy tunelu na Franowo nadal trwały. I miały zakończyć się do 14 czerwca, by tego dnia mogła nastapić inauguracja trasy.

Ale okazuje się, że ten termin także nie zostanie dotrzymany.
- Orientacyjnie to może być 18 czerwca, ale ostatecznie będziemy wiedzieli po ocenie w piątek, w jakim stanie jest ta trasa - mówi Abndrzej Nowakowski, prezes spółki Infrastruktura Euro 2012. - Nie chcemy już dawać sprzecznych czy błędnych informacji.

W czym problem? Tunel, w którym biegnie część trasy, jest wyjątkową konstrukcją w skali Polski, więc strażacy, którzy teraz badają obiekt, sprawdzą go znacznie dokładniej i wszechstronniej niż podobne, ale mniejsze budowle, bo chcę mieć całkowitą pewność, że jest on bezpieczny i że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia czy wypadku będzie można szybko i skutecznie ewakuować z niego pasażerów. I dopiero gdy strażacy wydadzą opinię, że ich zdaniem sam tunel, a także jego wyposażenie techniczne jest ich zdaniem odpowiednie, na teren budowy wejdą inspektorzy nadzoru budowlanego, by rozpocząć swoje kontrole - a później wydać pozwolenie na użytkowanie.

Czytaj także:

Trasa na Franowo jednak od 14 czerwca!


Tramwaje na Franowo - już w sobotę

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA