„Prawdziwe życie” według Ferenca Máté

Autor: sf, fot. Materiały prasowe
REKLAMA

Właśnie ukazała się nowa książka autora bestsellerowej „Winnicy w Toskanii”. W „Prawdziwym życiu” Ferenc Máté apeluje byśmy odpoczęli od centrów handlowych i innych „dobrodziejstw” cywilizacji i spróbowali posmakować „prawdziwego życia”.

Wystarczy niewiele, by odmienić własne życie, zapanować nad nim i znaleźć spełnienie. Zaskakujące statystyki i wciągające anegdoty sprawią, że znów poczujecie zapomnianą radość i dumę z własnej niezależności, ducha sąsiedzkiej pomocy, pracy własnych rąk, kontaktów z przyrodą i innymi ludźmi. Niniejsza książka natchnie nadzieją najbardziej rozczarowanych i odartych ze złudzeń i przekona najwytrwalszych amatorów zakupów, żeby odpoczęli od centrów handlowych i gadżetów i posmakowali „prawdziwego życia”.

We wstępie do książki autor pisze:

Wydaje się, że zapomnieliśmy, o co w życiu naprawdę chodzi. W zalewie haseł politycznych, kampanii reklamowych, linków, efektów specjalnych, esemesów i wpisów na Twitterze rzadko mamy czas na to, by poważnie zająć się swymi najbardziej żywotnymi, głęboko zakorzenionym potrzebami. Naszą uwagę rozpraszają przekazy i komunikaty prawie pozbawione treści, stworzyliśmy kulturę, w której niepewna jest nie tylko nasza przyszłość finansowa – prezydent Francji nazwał ją „domkiem z kart” – zagrożona jest też nasza planeta, a my sami stajemy się pustelnikami w świecie elektroniki: żyjemy ze swoimi gadżetami, samotni w tłumie. To nie przypadek, że depresja i jej różnorakie objawy – fizyczne i emocjonalne – stały się globalną epidemią. Kiedy wreszcie przyjmiemy to do wiadomości, możemy zabrać się do naprawienia tego, co się popsuło.

Ferenc Máté wzywa nas do ponownego przemyślenia znaczenia takich pojęć, jak „sukces”, „poczucie bezpieczeństwa” i „postęp technologiczny”, i każe zastanowić się nad tym, jak pracujemy, jemy, bawimy się i kochamy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA