Praca dla zawodowców - dzięki Politechnice Poznańskiej

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA
REKLAMA

Wystartował serwis www.zawodowcy.org. Rejestrując się na nim, błyskawicznie i całkowicie za darmo można będzie znaleźć pracę, staż, praktykę bądź pracownika, stażystę, praktykanta.

Opracowany przez specjalistów Politechniki Poznańskiej i dostępny poprzez stronę www.zawodowcy.org system umożliwia uczniom kształcącym się w szkołach zawodowych i innych ponadgimnazjalnych placówkach oświatowych dla młodzieży w Wielkopolsce odnalezienie wymarzonej pracy, praktyki lub stażu.
Rejestracja jest darmowa i bardzo prosta. Uczeń musi szczegółowo określić swoje umiejętności, a system  na podstawie zgłoszeń od pracodawców automatycznie dopasuje do nich oferty pracy, praktyk czy staży. Innowacją jest fakt, że uczennice i uczniowie mogą podać umiejętności charakterystyczne dla kilku zawodów. Rejestracja w systemie wymaga wpisania kodu jednorazowego, po który uczeń powinien się zgłosić do dyrektora ich szkoły.

Uruchomienie systemu to także świetna wiadomość dla pracodawców. Każda wielkopolska firma już dziś może zarejestrować się w systemie i bardzo precyzyjnie określić, jakich pracowników, stażystów lub praktykantów szuka. W odpowiedzi otrzyma informację o kandydatach z odpowiednimi umiejętnościami w formie listy uczniów uszeregowanych według procentowego wskaźnika dopasowania kompetencji.  To duża oszczędność czasu, bo na rozmowę kwalifikacyjną pracodawca będzie mógł zaprosić jedynie osoby w najwyższym stopniu spełniające jego oczekiwania.

Aktualne informacje o projekcie, w tym przewodniki jak zarejestrować się w systemie, znaleźć można na stronie www.zawodowcy.org oraz na www.facebook.com/zawodowcy.org.

Projekt „Wielkopolski system monitorowania i prognozowania” realizowany jest przez Politechnikę Poznańską przy współpracy partnerów: samorządów Wielkopolski i Poznania. Instytucjami wspierającymi jest Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu oraz 21 innych instytucji, starostw i organizacji pracodawców z Wielkopolski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA