Trasa na Franowo jednak od 14 czerwca!

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Już w sobotę, 9 czerwca, przez Górnego Taras Rataj pojadą tramwaje - ale tylko do osiedla Lecha. Na Franowo pojedziemy dopiero 14 czerwca. Taką decyzję podjęła spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012.

"W związku z trwającymi dalszymi odbiorami technicznymi jednego z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych w Poznaniu (inwestor nie posiada jeszcze opinii Straży Pożarnej) - czytamy w stanowisku - w trosce o zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pasażerom, podjęta została decyzja o przesunięciu uruchomienia trasy tramwajowej na Franowo na późniejszy termin.
 
Spółka dołoży wszelkich starań by oddać budowaną trasę do 14 czerwca (czyli na następny mecz Euro 2012 w Poznaniu) – o ile do tego czasu uda się zakończyć wszystkie odbiory.

Tak więc do Franowa w sobotę jeszcze nie dojedziemy, ale na osiedle Lecha już tak. Z tej trasy znikną tramwaje wahadłowe i ponownie pojadą nią linie 1, 5, 16 i 17. W miejscu pętli przy Os. Lecha poprowadzono proste torowisko i zbudowano nowe przystanki z nowoczesnymi wiatami, gdzie pasażerowie będą mogli wsiadać i wysiadać w znacznie lepszych niż przed remontem warunkach.

Na trasie na Franowo natomiast cały czas jeszcze trwają testy zwłaszcza dotyczące warunków możliwej ewakuacji, a trasa musi spełnić tak wyśrubowane warunki jak... metro. Zresztą prawdę mówiąc, niewiele się od metra różni - prawie kilometrowy tunel i podziemny przystanek jako żywo przypominają stacje metra. Nic więc dziwnego, że strażacy, bo oni teraz właśnie badają trasę, sprawdzają elementy obiektu pod kątem odporności na ogień i zdolności do jego rozprzestrzeniania, możliwości ewakuacji i funkcjonowanie zainstalowanych na trasie przejazdu czujników. Dokładnie oglądane są także przejścia i bramy, łączące oba tunele, a także drogi dojazdowe dla ciężkich pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Dopóki nie uznają, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, trasa jest przygotowana odpowiednio, tramwaje nie pojadą przez Chartowo - chociaż MPK jest gotowe uruchomić trasę w każdej chwili.

Czytaj także:

Tramwaje na Franowo - już w sobotę

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA