Cała Polska na rowery: ruszamy na rajd!

Autor: el fot. fundacja Dlaczego
REKLAMA

Kochasz jazdę na rowerze? To musisz tu być! Fundacja "Dlaczego" zaprasza na rowerowy rajd do Tarnowa Podgórnego w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska na Rowery”. Rajd odbywa się pod patronatem portalu codziennypoznan.pl.

Poznańska fundacja "Dlaczego" już po raz trzeci organizuje Rajd Rowerowy pod hasłem „DLACZEGO NA ROWERY” połączony ze zbiórką pieniędzy dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu (www.sosw.poznan.pl).

- Ruszamy spod hotelu Meridian w Parku Sołackim - prezentuje trasę Magdalena Bień, prezes fundacji "Dlaczego". - Trasa wiedzie wzdłuż Strzeszynka i dalej skrajem jeziora Kierskiego, do miejscowości Sady. Stąd kierujemy się w stronę jeziora Lusowskiego i dalej przez Ceradz Kościelny do naszego celu: Country Parku „Pod Gajem” w okolicy Tarnowa Podgórnego, gdzie planujemy dotrzeć około godziny 14. Na miejscu będą na nas czekać niespodzianki (m.in. wiejski stół ze smalcem i ogórkami), będzie można też kupić zimne napoje i lody.

Ale wiejski piknik to nie jedyna atrakcja imprezy. Będzie też losowanie nagród: wśród hojnych uczestników na mecie zostaną rozlosowane atrakcyjne gadżety rowerowe ufundowane przez sklep
rowerowy rowerownia.com, a każdy z uczestników rajdu otrzyma dyplom ukończenia.

- W ubiegłym roku w naszym rajdzie wzięło udział ponad 100 osób - mówi Magda Bień. - Był to największy rajd w ramach akcji „Cała Polska na Rowery” w Poznaniu.

Jak będzie w tym roku? Okaże się w sobotę. Wszyscy chętni powinni się stawić razem ze swoimi rowerami w parku Sołackim 2 czerwca przed hotelem Meridian o 10.30. Uwaga! Kaski i kamizelki odblaskowe są obowiązkowe dla najmłodszych uczestników rajdu. Spod hotelu właśnie wszyscy wyruszą w 28-kilometrową trasę do Tarnowa Podgórnego. To dość daleko, ale, jak zapewniają organizatorzy, tempo jazdy będzie spokojne, najwyżej 8 kilometrów na godzinę, żeby nawet dla tych mniej wprawnych rowerzystów była to prawdziwa przyjemność...

A my oczywiście będziemy was żegnać na starcie i zyczyć szczęśliwej drogi oraz wielu datków dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA