Jechał 146 km na godzinę - to rekord!

Autor: el, straż miejska, fot. straż miejska
6
REKLAMA

Strażnicy miejscy zatrzymali kolejnego "rekordzistę" prędkości. Do tej pory niechlubną czołówkę tworzyli kierowcy pędzący 104 km/h ulicą Lechicką i 120 km/h ulicą Zamenhofa. Od wczoraj nowym „liderem” jest kierowca mercedesa, który pędził ul. Szelągowską aż 146 km/h.

Prędkość "rekordzisty" zmierzył fotoradar, a później kierowca został zatrzymany przez strazników i karany mandatem w wysokości 500 zł i otrzymał 10 pkt. karnych.
- Karę przyjął ze spokojem, ale i ze zdziwieniem, że aż tak szybko jechał, bo... "przecież za znakiem hamowałem" - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Na terenie Poznania policja wyznaczyła 18 niebezpiecznych miejsc, w których dochodziło do wypadków i kolizji z powodu nadmiernej prędkości. Wszystkie miejsca zostały oznakowane przez ZDM znakami informującymi o kontroli prędkości. Na stronie poznańskiej straży miejskiej publikowane są cotygodniowe komunikaty, w których strażnicy podają szczegółowy harmonogram kontroli.

- Informacje te powielane są w prasie, radiu, telewizji a także na stronach portali internetowych i... efekty są przerażające - ubolewa Piwecki. - Od początku roku fotoradary straży zarejestrowały ponad 10 tys. zdjęć. Poprawie ulega statystyka wypadkowości, jednak jeszcze jest wielu kierowców, którzy przekraczając dozwoloną prędkość mogą w każdej chwili doprowadzić do tragedii.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA