Centrum Medialne Strefy Kibica UEFA Euro 2012

Autor: el, Maja Biernacka, fot. el, Euro Poznań 2012
REKLAMA

Centrum Medialne Strefy Kibica już jest!  Podczas specjalnej konferencji prasowej mogli je dziś przetestować dziennikarze - na razie tylko poznańscy. 8 czerwca pojawi się tu jednak prawie 500 reporterów, operatorów i fotoreporterów z całego świata.

Całkowita przestrzeń Centrum Medialnego, w której przez 24 dni pracować będą akredytowani przedstawiciele mediów, to powierzchnia 380 metrów kwadratowych oraz przyległy do niej taras. Centrum zlokalizowane jest na pierwszym piętrze budynku Arkadii, a wejść do niego można od ulicy Ratajczaka. Także wejście na teren Strefy Kibica od tej ulicy przeznaczone jest dla mediów, VIP-ów i osób niepełnosprawnych. Centrum czynne będzie w godz. 10.00 - 23.30, a w dni rozgrywania spotkań w Poznaniu w godz. 9.00 - 1.00.

Przestrzeń Centrum Medialnego podzielona została na następujące obszary:

  • Info Desk – punkt informacyjny, punkt wydawania akredytacji prasowych;
  • Work Space - 60 stanowisk do pracy, biurka, krzesła, gniazdka elektryczne oraz bezpłatny dostęp do stałego łącza internetowego - WLAN/WiFi, urządzenia biurowe (ksero, drukarka, skaner), 24 szafki, w których można przechować osobiste rzeczy;
  • Sofa Space – miejsce do pracy i relaksu wyposażone w 8 sof, siedziska, stoliki i 4 stoły do piłkarzyków;
  • Silent Rooms – 2 pokoje do montażu materiałów oraz do nagrania komentarzy przeznaczone dla dziennikarzy radiowych i telewizyjnych;
  • Chillout Zone – taras budynku Arkadii z bezpośrednim widokiem na Strefę Kibica, miejsce relaksu, wyposażone w wygodne siedzenia i parasole.

Centrum Medialne wyposażone jest również w 5 telewizorów 63”, na których wyświetlane będą wszystkie mecze turnieju. W dni, w których dwa spotkania odbywają się jednocześnie, zapewnione zostaną obie transmisje.

- Strefa ma być dla wszystkich - mówił Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta do spraw Euro 2012. - Mam nadzieję, że będzie się tu państwu dobrze pracowało.

Nowoczesny, surowy design wnętrza zadziwił niektórych dziennikarzy, a inncyh zachwycił, jednak najważniejszy i tak był dostęp do stołów, krzeseł i łączy multimedialnych, a to zostało zapewnione. jedyne, co może budzić wątpliwości, to rozmiar strefy: już dziś, podczas konferencji prasowej, która je otwierała, okazało się, że gdy zbiorą się wszyscy dziennikarze z Poznania i ich kamery - to robi się trochę ciasno...

- Sądzimy, że nie będzie to specjalnym problemem, bo stale większość dziennikarzy raczej będzie w terenie przygotowując swoje materiały - mówiła Joanna Janowicz-Strzyżewska, rzeczniczka prasowa spółki Euro 2012. - Raczej nie będą tu przebywać wszyscy na raz.

Dokąd jak dokąd, ale do strefy dziennikarze na pewno będą musieli schodzić. Mimo że w centrum prasowym jest taras z widokiem na plac Wolności, to jednak widok jest szczelnie zasłonięty foliową ścianą sceny strefy, która znajduje się dokładnie przed nim...

 

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA