Ahoj przygodo

Autor: Elżbieta Cudnoch, fot. Promedia
REKLAMA

Wraz z nastaniem naprawdę ciepłych dni mężczyźni, zwłaszcza ci, którzy w ciągu tygodnia pracują w biurze, starają się przynajmniej weekendy spędzać na świeżym powietrzu.

- Ci, którzy mają możliwość wyjechać z miasta i spędzić ten czas na łonie natury, mogą poczuć ducha przygody już na etapie dobierania garderoby – uważa Aneta Powierza, stylistka. - Miłośnicy sportów wodnych mogą zdecydować się, np. na żeglarski wizerunek w stylu vintage. W obrębie tej stylistyki dominują surowe, wręcz szorstkie tkaniny zapewniające funkcjonalność i wygodę. Kolory? Zaczerpnięte z natury – morza, nieba, ziemi. W odzieży dedykowanej podróżnikowi występują motywy marynistyczne, militarne, robocze, przejawiające się w atrakcyjnych elementach - guzikach, suwakach, plakietkach etc. - Wybierając kurtkę, bluzę, sweter, koszulę czy spodnie utrzymane w takim charakterze, mężczyzna może być pewien, że da się poznać jako rasowy odkrywca i podróżnik, otwarty na przygodę – zapewnia stylistka. 

Jednak nie wszyscy panowie preferują ekstremalne doznania i mega aktywne spędzanie wolnego czasu. Są i tacy, którzy wolą spacery po skąpanym w słońcu deptaku letniego kurortu.

- Taki styl życia wymaga zupełnie innej garderoby, utrzymanej w miejskiej, sportowej elegancji – tłumaczy stylistka. Tkaniny? Szlachetne, nowoczesne, techniczne. Wykończenia? Hafty, lamówki, nadruki, pikowania, kontrastowe podszewki... Paleta barw obejmuje tu wyrafinowane pastele i, obowiązkowe latem, kolory ziemi. Panowie do wyboru mają modne kurtki, płaszcze, marynarki oraz spodnie a na dodatek – paski, szaliki i czapki,  te ostatnie na wypadek pogody w kratkę.

Uzupełnieniem letniego wizerunku mężczyzny powinny być skórzane akcesoria. - W kieszeni spodni utrzymanych w  trendzie powinna znaleźć się równie modna portmonetka lub portfel, etui na karty kredytowe albo klucze – wylicza stylistka. Mogą być to bardzo eleganckie akcesoria skórzane.

Kontrolowany luz i niewymuszona elegancja czy to na turystycznym szlaku, czy nadmorskim deptaku, to czynniki gwarantujące komfort i dobry nastrój.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA